Як розрахувати суму збитку.

Ситуації, коли може знадобитися правильний розрахунок суми збитку , можуть бути різними. Найчастіше це стосується тих аспектів, коли мова йде про відшкодування заподіяної шкоди. Розрахувати суму не так вже й складно, все залежить лише від конкретного випадку.
Вам знадобиться
  • документальне підтвердження понесених витрат, калькулятор
Інструкція
1
Для тих, хто шукає простий відповідь на питання про те, як розрахувати збиток, в першу чергу потрібно знати, що він включає в себе не тільки матеріальний аспект, а й моральний. Останній оцінюється суб'єктивно і розраховується залежно від тих утисків, які відчув потерпілий в результаті дії винної особи. Однак моральна шкода доведеться доводити в суді, і найчастіше розмір присуджується суми набагато нижче заявленої позивачем.
2
Будь-які вимоги про відшкодування збитку повинні мати документальне підтвердження. Простіше кажучи, якщо чеки на шпалери, зіпсовані в результаті затоки з боку сусідів, відсутні, то експертиза вартості збитку , завданих приміщенню, керуватиметься стандартними цифрами, які значно нижче реальної вартості. Також складно довести, що сума збитку включає в себе і витрати за роботи з приклеювання даних шпалер, якщо, звичайно, на руках не присутній договір підряду з зазначенням конкретних цифр. Останнє в умовах сучасного ринку зустрічається вкрай рідко, особливо при виробництві дрібних домашніх робіт.
3
Тому, потрапляючи в ситуації, коли можливе перспективне судовий розгляд, будь то затоку квартири або дорожньо-транспортна пригода, потрібно збирати всі чеки та документи, що підтверджують понесені витрати. Для того щоб розрахувати суму збитку , достатньо буде лише скористатися калькулятором, щоб підсумувати понесені витрати та отримати остаточний результат. Сюди увійдуть всі грошові кошти, витрачені потерпілою стороною в даній ситуації.
Корисна порада
Щоб бути готовими до ситуацій, пов'язаних з можливими ризиками для збитку в майбутньому, найкраще документи, що підтверджують матеріальні витрати, зберігати окремо.