Як пов'язати ажурну шаль.

Шаль ніколи не виходить з моди. І не мудро. Ажурна шаль може зробити вишуканим навіть найскромніший повсякденний наряд, і в той же час в ній тепло. Її можна пов'язати як гачком, так і спицями.
Вам знадобиться
  • Шерсть середньої товщини
  • Спиці №2
  • Гачок №2
  • Лінійка
Інструкція
1
Шаль являє собою великий ажурний трикутник, який можна починати в'язати або з «гіпотенузи», або з прямого кута. Наберіть на спиці 20 петель і зв'яжіть зразок ажурною сітки. 1 ряд - всі петлі лицьові; 2 ряд - всі петлі виворітні; 3 ряд: 1 лицьова *, 2 разом лицьовою, 1 накид * .4 ряд - всі петлі виворітні.
2
Починайте в'язати з найдовшою боку шалі. Наберіть петлі на спиці звичайним способом. Пров'яжіть 4 ряди, чи не збавляючи петель.
3
З 5 ряду починайте збавляти петлі. Зробити це можна двома способами. Можете на самому початку в'язання відзначити центральну петлю, провязав її виворітного за особовим ряду і лицьової - по виворітній. В цьому випадку кількість петель по одну і іншу сторону від центральної петлі має бути рівним. Слідкуйте, щоб візерунок на цьому місці не розривався - якщо перша половинка закінчилася двома петлями, пов'язаними разом, то другу половинку теж необхідно почати з двох зв'язаних разом петель, а не з накиду. Зменшуйте петлі, пров'язуючи по 3 петлі разом по середній лінії - 1 петля з перший половинки, центральна, 1 петля з другої половинки. Робіть це через кожні два ряди - наприклад, по виворітні рядам. Можна збавляти так, щоб лінія не була помітна, тобто провязивая виворітного по виворітного ряду, лицьовій за особовим. Але можна зробити цю лінію і контрастною, якщо в виворітного ряду зв'язати 3 петлі разом лицьовою, а лицьовій ряд в'язати по малюнку.
4
Зменшуйте петлі до тих пір, поки на спицях не залишиться 3 петлі. Пров'яжіть їх разом, обірвіть нитку і затягніть петлю.
5
Обвяжіте шаль гачком, провязав по всьому периметру ряд або два, стовпчиками з накидом. Можна зробити по краю і ширшу тасьму, і зубчики. Але якщо ви обв'язують шаль зубчиками, тоді бахрома не потрібна.
6
Зробіть бахрому. Її можна пов'язати гачком по лінійці, витягаючи петлі і закріплюючи. В одному випадку це будуть тонкі кисті, що складаються всього з двох ниток. Пряжу наріжте рівними шматочками. Складіть нитку навпіл. Вийшла петлю просмикніть в петлю візерунка гачком так, щоб вона виступала сантиметра на 2-2,5. Введіть гачок в петлю, утворену ниткою, і протягнете обидва вільних кінця нитки так, щоб вони захопили край шалі. Петлю затягніть.
Зверніть увагу
Для ажурних візерунків краще брати добре спряденной рівну шерсть.Узор, укладений між «зірочками», повторюйте до кінця ряду.
Корисна порада
Збавляти петлі можна і по краях, пров'язуючи в кожному другому ряду по 2 петлі разом після першої кромочной і перед останньою. В цьому випадку треба точно розрахувати початок рісунка.Можно прикрасити шаль не тільки бахромою, а й кистями. Відмотуючи від клубка нитку, складайте її пучком 5-6 см завдовжки. Коли пучок стане досить товстим, обріжте нитку. Щільно перев'яжіть пучок, відступивши з одного боку 1 см. Другий кінець рівно обріжте. На ажурною сітці дуже добре виглядає вишивка. Її можна зробити тими ж нитками.