Як сушити фрукти. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Приготування з плодів сухофруктів - це один з найбільш древніх природних методів, що дозволяють зберегти смак і корисні властивості протягом тривалого періоду. Існує кілька методів підготовки різних сортів фруктів до сушіння і різні способи видалення вологи з плодів.
Вам знадобиться
  • Фрукти або ягоди
  • Фруктовий ніж.
  • Аскорбінова кислота або пектин і цукор
  • або мед
  • або ананасовий і лимонний сік
  • тепла вода.
  • Паперові рушники.
  • Сонячне сухе місце або духовка.
  • Марля
  • муслін
  • бавовна
  • пергамент.
  • Екран для сушки фруктів або листи
  • або бавовняна нитка.
Інструкція
1
Ретельно відберіть кращі фрукти . Вимийте їх, видаліть найменші плями, виріжте вм'ятини. Наріжте плоди на невеликі шматочки. Найкращий розмір - на один укус.
2
Щоб краще зберегти фрукти , перед сушінням необхідно їх обробити. Залежно від виду плода, існують різні способи. Для абрикосів і яблук підходить бланшування. Занурте скибочки на кілька секунд в окріп, а краще покладіть їх у друшляк, підвішений над киплячою водою. Попередньо підготуйте велику миску з крижаною водою. Помістіть гарячі фрукти в холодну воду, щоб зупинити процес приготування. Злийте всю воду і обсушіть скибочки на рушник.
3
Для всіх фруктів підходить обробка аскорбінової кислотою. Подрібніть 2 таблетки аскорбінової кислоти і розчиніть в двох чашках теплої води. Опускайте нарізані фрукти порціями в розчин і витримуйте кілька хвилин. Діставайте і підсушуйте на рушник.
4
Вишні, персики і ягоди можна витримувати в пектиновом розчині не менше 5 хвилин. Для приготування такого розчину візьміть 1 пакетик пектину і розчиніть с? чашки цукру в гарячій воді. Розбавте однією чашкою холодної води і покладіть плоди або ягоди. Діставайте фрукти шумівкою і підсушуйте так же на рушник.
5
Дуже популярні сушені фрукти в меду. Так можна обробити скибочки бананів, персиків, абрикосів і ананасів. Змішайте 3 склянки води і 1 стакан цукру. Прогрійте і додайте склянку свіжого, чи не цукрованого меду. Добре перемішайте і опускайте в мед скибочки плодів на 3-5 хвилин.
6
Ще один метод, так само підходящий для бананів, персиків і яблук. Потрібно об'єднати 1 літр ананасового соку з 1 літром теплої води і? склянки концентрованого лимонного соку. Скибочки фруктів занурюються в рідину на 5 хвилин, виймаються і кладуться обсихати на паперовий рушник.
7
Підготовлені будь-яким з цих методів фрукти , готові до подальшої сушці. Якщо у вас є можливість сушити фрукти на вулиці, ви впевнені, що найближчими днями буде стояти спекотна і суха погода, а так же у вас є спеціальний екран - дерев'яні рейки збиті в квадрат з натягнутою на них тканиною, мусліном або марлею, то розкладіть скибочки плодів на нижній частині екрана, закрийте кришкою і винесіть на повітря. Прибирайте фрукти на ніч в будинок, щоб нічна роса не зробила їх вологими. Сушіть 5-6 днів і не забудьте за цей час двічі їх перевернути.
8
Такі фрукти як яблука або інжир можна сушити, нанизавши на чисту бавовняну нитку. Вузлики між скибочками не дозволять їм злипнутися. Нанизуйте скибочки на нитку і вішайте сушитися між двох вертикальних стійок в сонячному, добре провітрюваному місці. Не забувайте прибирати на ніч в будинок.
9
Для того, щоб висушити фрукти в духовці, її потрібно попередньо розігріти до 50 градусів за Цельсієм. Додайте ягоди або фрукти на деках, попередньо вистеленних бавовняною тканиною, марлею або пергаментному. Переконайтеся, що скибочки не стикаються один з одним. Приберіть плоди в духовку, але не закривайте її, а, навпаки, залиште відкритою, підперши яким-небудь бруском так, щоб залишався зазор в декілька сантиметрів. Через цю щілину буде випаровуватися волога. Не дозволяйте температурі підніматися вище позначки в 50 градусів. Інакше зовнішня поверхня плода затвердіє, і процес випаровування вологи буде порушений.
10
Залежно від виду фруктів процес може зайняти від 4 до 12 годин. Готові фрукти не повинні бути ні занадто хрусткими, ні надто м'якими. Після того, як процес сушки буде завершено, вийміть дека з духовки і залиште остигати при кімнатній температурі на 10-12 годин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=S6bxdkZi5y4
Корисна порада
Зберігайте сухофрукти в дерев'яних або картонних коробках, викладених пергаментом. Або навпаки, в герметичних пакетах, банках, контейнерах в дуже сухому місці.