Як зробити люверси на штори. Як зробити штори на люверсах відео.

Штори на люверсах відмінно впишуться в будь-який інтер'єр, а якщо самі люверси ще і незвичайної форми або кольору, то ще й внесуть в нього додатковий акцент. Люверси на штори вам встановлять в будь швейної майстерні, але при бажанні можна зробити це і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Штори, люверси, спеціальна люверсной стрічка (готова смуга Термоклейові матеріалу), відповідні за кольором нитки, олівець, сантиметрова стрічка, пробійник (спеціальне пристосування для прорізання отворів для люверсів) або молоток, маленькі гострі ножиці, праска
Інструкція
1
Підберіть відповідні люверси в магазинах або відділах товарів для рукоділля. Люверси можуть бути металевими або пластиковими, круглими або фігурними, з різним діаметром внутрішнього отвору. Вибирайте люверси з діаметром отвору більше діаметра штанги карниза приблизно на півтора сантиметра, щоб штора легко пересувалася по ньому.
2
Проведіть необхідні вимірювання. При розрахунку необхідної кількості люверсов враховуйте, що число їх на шторі повинно бути парним, тоді обидва бічні краю штори будуть спрямовані в бік вікна, а не в сторону кімнати. Щоб складки штори красиво спадали, відстань між центрами люверсов має становити від 15 до 22 см. Складки вийдуть тим крупніше, чим більше відстань між люверсами. Від краю штори збоку до першого люверса оптимальним буде відстань в 5-7 см.
3
Люверси встановлюються на повністю готову штору, тому заздалегідь обробіть всі краї. Верх штори з легкої тканини можна зміцнити люверсной стрічкою з вивороту. На верхньому краї на виворітну сторону заутюжьте підгин, по ширині перевищує діаметр люверсів в два рази.
4
Розмітьте розташування люверсов. Штору необхідно випрасувати і розкласти на рівній поверхні. По вивороту верхнього подгиба на відстані 2,5 см від краю зробіть розмітку штрихами. Між ними відзначте центр висоти подгиба. Залишилося простір поділіть на однакові частини і зробіть розмітку аналогічним чином.
5
Проріжте отвори для люверсів. З вивороту штори покладіть пробійник на першу позначку і вдарте молотком 2-3 рази. Можна скористатися звичайними гострими ножицями. В цьому випадку необхідно додатково обвести люверси з діаметру в місцях розмітки. Великі отвори робити не варто, інакше люверс не триматиметься. Намагайтеся, щоб край отвору не осипався.
6
Люверс складається з двох частин - форми (плоска частина) і преса (опукла деталь). Рівне накладіть половинки люверса з обох сторін штори, потім натиснете до характерного клацання. При установці пластикових люверсов спеціальне обладнання не буде потрібно - вони легко встановлюються вручну. До того ж, їх можна знімати на час прання, а потім ставити назад.