Як зробити сметану з вершків. Як з вершків зробити сметану.

У молока, купленого в магазині, не відстоїться верхній шар вершків , з яких можна зробити сметану. Покупне молоко спеціальним чином гомогенізується, щоб воно не расслаивалось. Те ж саме відноситься до вершків з фабричних упаковок. Якщо ви хочете спробувати домашню сметану, то купите сільські вершки.
Вам знадобиться
  • сільське молоко;
  • сільські вершки;
  • кефір;
  • йогурт натуральний;
  • лимонна кислота;
  • желатин
Інструкція
1
Заквасьте вершки йогуртом. Потримайте банку з жирним молоком ніч в холодильнику. Вранці зніміть зверху густі вершки і перекладіть їх в іншу скляну банку. Додайте пару ложок йогурту і поставте в тепле місце, наприклад, залиште на кухонному столі.
2
Через добу ваші вершки в банку заквасити і розшарувалися. Зніміть верхній густий шар сметани, а сироватку використовуйте на млинці.
3
Заквасьте вершки кефіром. Розмішайте вершки з кількома ложками рідкого кефіру. Поставте банку на добу в тепло. Поквашених вершки розділилися на сметану і сироватку. Рідина злийте, а сметану поставте в холодильник.
4
Сметана з вершків . Залиште банку з жирним сільським молоком на кухні на декілька днів. Залежить від температури і жирності молока. Коли верхній відстояний шар вершків скисне, відразу поставте банку в холодильник, щоб сметана ґрунтовно дозріла. Ще через день вийде натуральна сметанка, яку зніміть ложкою з поверхні.
5
Сметана з вершків з молоком. Прокип'ятіть молоко і поставте остигати. Змішайте в скляній банці однакову кількість вершків і теплого молока, залиште на кухонному столі на кілька годинку. Коли молочна маса расслоиться, процідіть через марлю і поставте в холодильник.
6
Молочний продукт, схожий на сметану. Залийте желатин холодною водою і дайте йому набрякнути. Поставте на вогонь і повністю його розчиніть, киньте пару крупинок лимонної кислоти. Остудіть. Змішайте отриманий розчин з вершками і поставте на холод. Вийде густа кислувата маса, нагадує сметану. Добре підходить для приготування сметанного крему.