Як зробити портфоліо дошкільника.

У міру зростання малюка батьки намагаються відобразити цікаві моменти в його розвитку, знімають на відеокамеру і фотоапарат самі пам'ятні події. Однак часом перші малюнки, аплікації, вироби, вежі і замки, побудовані з кубиків і піску при цьому обходять стороною. Якщо ви вирішили залишити на довгу пам'ять спогади про дошкільні роках вашого малюка, прийшов час почати складати портфоліо .
Інструкція
1
Портфоліо повинно створюватися не тільки з метою заощадження творчих досягнень дитини, відомостей про його зростанні і розвитку. Воно може допомогти вихователю в дитячому саду або шкільному вчителеві дізнатися багато нового про малюка, визначити його сильні сторони, успіхи, навички та вміння.
2
Щоб портфоліо було цікавим, його необхідно яскраво і барвисто оформити. В цьому випадку воно не тільки зацікавить оточуючих дітей і дорослих, а й буде цікавою "книжкою" для самого малюка. Для портфоліо відмінно підійде папка-швидкозшивач з файлами. У міру заповнення такої книги в неї можна легко додати нові сторінки.
3
Добре, якщо сторінки для портфоліо будуть зроблені руками дитини, намальовані ним або розфарбовані. Обов'язково запитуйте думку малюка з приводу того чи іншого малюнка, фотографії, вироби, чи подобаються вони йому, чи хоче він, щоб вони прикрашали портфоліо . Якщо дитина занадто малий, щоб приймати участь у виготовленні папки, можна скористатися готовими сторінками для портфоліо . А ставши постарше, малюк із задоволенням допоможе вам у його складанні.
4
Добре виконане портфоліо має відповідати наступним вимогам. По-перше, воно повинно містити відомості про зростання і розвитку малюка в міру дорослішання, тобто виконувати діагностичну функцію. По-друге, портфоліо має переслідувати навчальні цілі, а також відповідати на питання, чому і для чого ми навчаємо дитину. Крім того, портфоліо має бути змістовним, розкривати всі напрямки творчості малюка, а також свідчити про його досягнення і результати безперервно.
У міру росту і розвитку малюка змінюються його інтереси та захоплення. Він набуває всілякі навички, розвивається, вчиться. Часто батьки фіксують тільки фізичний ріст дитини, про що можна переконатися, поглянувши на фотографії або подивившись відео. Часто за кадром залишаються духовні досягнення крихти: малюнки, вироби з пластиліну, забавні висловлювання. Щоб зберегти на довгі роки пам'ять про розвиток дошкільника , слід почати збирати портфоліо.
Інструкція
1
Портфоліо дошкільника - це своєрідна папка досягнень. З її допомогою можна показати успіхи дитини, оцінити сильні сторони в його розвитку, а також відзначити вміння та навички, які потребують вдосконалення. Тому портфоліо повинно нести в собі і функціональне навантаження, а не бути просто барвистим альбомом.
2
Як правило, портфоліо дає можливість зафіксувати зміни дитини як у фізичному, так і в духовному плані за певний проміжок часу, допомагає підтримувати навчальні цілі, тобто визначитися чого і навіщо ми навчаємо малюка. Крім того, портфоліо повинно забезпечувати безперервність розвитку дитини від року до року, а також показувати весь спектр його досягнень.
3
Оформлення портфоліо слід почати з підготовки альбому. Для нього відмінно підійде папка-швидкозшивач у твердій кірці. У міру зростання і розвитку малюка в неї можна додавати нові розділи, кожен лист краще поміщати в окремий файл, тоді портфоліо збережеться на довгі роки. Роботу над «книгою досягнень» слід проводити разом з дитиною, враховувати його побажання і думки.
4
Зазвичай портфоліо дошкільника включає в себе наступні розділи: «Це я!», «Я росту», «Моя сім'я», «Світ навколо нас», «Мої захоплення »,« Мої фантазії »,« Скоро в школу »та інші. Звичайно, ви зможете їх коригувати, міняти місцями з урахуванням потреб і можливостей зростаючого малюка. Почати портфоліо слід з титульного аркуша, де будуть вказані основні відомості про дитину.
5
Наступний розділ можна назвати «Знайомство зі мною». Тут ми можете відобразити відомості про місце і дату народження малюка, динаміці його зросту і ваги, виборі імені, досягненнях за кожен рік, оволодіння новими навичками і вміннями.
6
Цей розділ повинен складатися з декількох блоків, в яких можна відзначити участь крихти в різних спектаклях, конкурсах, спортивних змаганнях, відвідування музеїв, цирків, зоопарків, описувати враження малюка від побаченого. Обов'язково додавайте до кожної події пару фотографії дитини, розказаний на ранку віршик або заспівати пісню, адже в майбутньому йому буде так цікаво знову поринути у світ дитинства.