Як зробити казанок.

До 1849 в побуті чоловіків були переважно капелюхи-циліндри. Це високі капелюхи з вузькими полями і плоским верхом. Однак в 1849 році англійцями була розроблена жорстка капелюх в обтяжку з невеликими полями для захисту голів єгерів від низько висять гілок, холоду, вітру. Назву свою казанок-капелюх придбала від назви фірми, що виготовила новий головний убір.
Вам знадобиться
  • фетр, капелюшна колодка потрібного розміру і багато терпіння.
Інструкція
1
Зробіть обміри своєї голови (окружність голови; глибину головного убору, від скроні до скроні; відстань від краю головного убору спереду до краю головного убору ззаду, від чола через верхівку до потилиці).
2
Позначте ці обміри на дерев'яній колодці. Викрийте з фетру ковпак, який буде більше ваших розмірів на величину полів казанка. Зшийте його на швейній машинці.
3
Змочіть фетр водою і натягніть його на колодку. Обробіть верх головки капелюхи шелаком, натуральної смолою, розчиненої в спирті для додання їй твердості і правильної круглої форми.
4
Візьміть дерев'яну качалку і потихеньку відбивайте верх капелюхи і її шов, вирівнюючи товщину фетра.Для формування полів казанка відпарюєте низ фетровому заготовки і відтягувати його руками. Готові поля відігніть і отутюжьте.
5
Краї полів обшийте шовковою стрічкою фай. Для додання жорсткості полям прокладете під стрічку дротяний каркас.Отделайте підставу головки капелюхи стрічкою або тасьмою, прикріпіть бант або пряжку.
Зверніть увагу
Котелок виготовлявся з тонкого теплого фетру найвищої якості і завжди був чорного кольору. Тільки недавно стали з'являтися капелюхи-казанки інших квітів. Казанок виявився настільки зручним головним убором, що знайшов поширення у всьому світі. Причому носити його стали і представниці прекрасної статі.