Як розвинути дикцію.

Всім нам (кому-то за родом діяльності, комусь в силу сформованих обставин) доводиться виступати перед людьми, взаємодіяти з ними. Тому погана дикція може стати причиною невдач і формування упередженого ставлення. Цього можна уникнути, якщо заздалегідь задуматися над тим, щоб розвинути дикцію.

Як розвинути дикцію: створення умов для занять Існує багато вправ, призначених для поліпшення дикції. Однак саме по собі їх виконання може не принести результатів, якщо не виконуються такі умови як підходяща обстановка і регулярність занятій.Обеспечіть необхідну обстановку не складно. Потрібно вибрати просторе приміщення і час, в який ніхто не буде вам заважати. У приміщенні не повинно бути багато речей, оскільки вони заважають зосередитися і погіршують акустику. Бажано наявність дзеркала, щоб можна було відслідковувати рух м'язів ліца.Пріступать до виконання вправ слід в хорошому настрої, коли ви можете повністю сконцентруватися на виконуваних діях. Кожна вправа необхідно повторювати протягом 10-15 хвилин. Переходити до наступного потрібно тільки тоді, коли попереднє добре освоєно.

Як розвинути дикцію: основні вправи

Зручним способом для тренування є промовляння скоромовок. Тільки робити це потрібно правильно: слова вимовляються повільно, проговорюються максимально чітко. Поступово збільшується темп. В підсумку слід вимовити скоромовку чітко і швидко 3-4 рази підряд. Завдяки цьому методу значно поліпшується чіткість речі.Однако ніякі вправи не будуть виконані вірно, якщо дихання неправильно. Тому розвинути дикцію раніше, ніж буде відпрацьовано дихання неможливо. І перші вправи, яким потрібно приділити увагу повинні бути спрямовані на тренування правильних вдиху-видиху. Потім тренуються м'яз неба, язика і губ. Частина часу варто відвести під виявлення та закріплення голоси, а також для звільнення від м'язових затискачів. Перелік можливих вправ з докладними інструкціями знайти нескладно. Вони є і в інтернеті і в популярній літературі. Але найкраще звернутися до фахівця, який зможе оцінити саме ваші недоліки і сформувати відповідну вам програму вправ.