Як отримати нітрат амонію.

Нітрат амонію NH4NO3 - це середня сіль азотної кислоти. Вона являє собою біле кристалічні речовина. Її широко застосовують в промисловості і гірничій справі в якості суміші аміачної селітри з різними видами горючих і вибухових речовин. Велика частина нітрату амонію використовується як гарний азотне добриво або як один з продуктів отримання інших добрив. Існує більше трьох способів отримання солі. Один з них відомий як спосіб Одда, або ж нітрофосфатний спосіб.
Вам знадобиться
  • азотна кислота, вода, фосфат натрію (апатит), пробірки
Інструкція
1
Візьміть апатит. Природний фосфат кальцію - мінерал класу фосфатів, блідо-зеленого, блакитного, жовто-зеленого або рожевого кольору зі скляним блиском. Помістіть невелику кількість речовини в пробірку.
2
Потім обережно розчиніть фосфат кальцію. Для цього додайте воду і азотну кислоту. В ході реакції утворюються нітрат кальцію, фосфорна кислота і вода.Ca3 (PO4) 2 + 6HNO3 + 12HOH> 2H3PO4 + 3Ca (NO3) 2 + 12HOH
3
Охолодіть отриманий розчин до 0? С. При цьому отриманий нітрат кальцію кристалізується, утворюючи комплексну сполуку, Ca (NO3) 2? 4HOH - нітрат кальцію тетрагідрат.
4
Відокремте з'єднання від фосфорної кислоти. Це речовина білого, світло-сірого, світло-бежевого кольору.
5
На отримане кристалічна речовина і не вилучену фосфорну кислоту воздействуйте аміаком. В результаті утворюється білий осад, гідрофосфат кальцію, і шуканий нітрат амонію .Ca (NO3) 2 + 4H3PO4 + 8NH3> CaHPO4v + 2NH4NO3 + 3 (NH4) 2HPO4
Зверніть увагу
Будьте обережні при роботі з кислотами. Не забувайте вимити руки після проведення реакцій.
Хімічна сполука N2O, або як його ще називають закис азоту, часто використовують для отримання максимальної потужності від силової установки. Але її не можна постійно застосовувати. Цей безбарвний негорючий газ з дуже навіть приємним солодкуватим запахом змушує працювати двигун на всю міць. Але при цьому для себе необхідно вирішити, як ви його будите отримувати: приготуєте його самостійно або просто купите його в балоні.
Вам знадобиться
  • - сухий нітрат амонію;
  • - електричний нагрівальний прилад з регулятором температури;
  • - лабораторні приналежності для проведення хімічних дослідів.
Інструкція
1
Запам'ятайте, для того щоб приготувати закис азоту, вам буде потрібно лабораторія, в якій буде потрібно чітко дотримуватися умов протікання хімічних реакцій. Цей процес може бути дуже небезпечним. Підготуйте всі необхідні лабораторні умови, які безпосередньо залежатимуть від обраного методу отримання хімічної сполуки N2O.
2
Отримайте закис азоту на найпоширенішого способу - термічний розклад в лабораторії сухого нітрату амонію. Самостійно оксид ді азоту ви можете зробити шляхом нагрівання електричним приладом сухого нітрату амонію, так як він являє собою аміачну селітру, яку застосовують для виробництва вибухівки. Тому температура нагрівання повинна бути не вище 270 градусів за Цельсієм. В іншому випадку в ході хімічної реакції може статися сильний вибух.
3
Буде краще, якщо ви організуйте процес нагрівання амонію так, щоб була можливість виходу самого охолодження, а також проводився своєчасний збір безбарвного газу. Потихеньку у відповідній ємності повинен накопичуватися шуканий N2O. Незважаючи на те, що він тільки за певних умов згущується в безбарвну рідину, його можна отримати в домашній лабораторії значно швидше, якщо тиск буде відповідати 40 атмосфер.
4
Здійсніть нагрів 73% -й азотної кислоти разом з сульфаминовой кислотою, якщо хочете отримати N2O іншим способом. Даний варіант є більш зручним і прекрасно підходить для домашніх умов. Також такий варіант приготування дуже часто використовують для промислового виробництва азоту.
5
Але пам'ятайте, що при недотриманні заходів обережності сульфаминовая кислота може викликати опіки шкірних покривів, а також слизових оболонок. Тому заходьте в лабораторію обов'язково в пов'язці на обличчі і в рукавичках. Намагайтеся якомога менше часу проводити біля парів азоту, так як вони можуть викликати у вас роздратування дихальних шляхів, а також залишити на шкірі виразки.