Як зробити газове опалення.

Установку газового опалення умовно можна розбити на кілька етапів: проектування і вибір устаткування, прокладка комунікацій, монтаж котельного устаткування, настройка і запуск. Деякі з цих робіт ви можете зробити самостійно, а до деяких в обов'язковому порядку необхідно буде залучати фахівців. Розглянемо всі ці етапи робіт докладніше.
Інструкція
1
Проектування. Навряд чи ці роботи ви зможете виконати самі - краще зробити це спільно з фахівцем. Але ось переконатися, що всі ваші побажання правильно зрозумілі і враховані, ви просто зобов'язані. Приміром, коли відсутній доступ до газопроводу, має бути передбачено опалення газом від газових балонів, а може ви захочете «тепла підлога» або підігрів води в басейні - все це теж повинно бути враховано. Крім того, слід пам'ятати, що для котлів потужністю більше 60 кВт потрібно окреме приміщення і окремий вхід.
2
Підбір оборудованія.Наібольшіе труднощі тут викличе вибір котла. Перш за все, слід пам'ятати, що потужність котла слід вибирати виходячи з опалювальної площі і типу будинку (матеріалу з якого він побудований). Котли можуть бути як настінного виконання, так і підлогового. Підлогові котли, як правило, більш потужні. Для дерев'яного будинку або котеджу буде цілком достатньо потужності настінного котла.Горячее водопостачання. Таку функцію забезпечують двоконтурні котли, крім того, в котлі може бути вбудований резервуар. Купуючи такий тип котла, ви отримуєте можливість в будь-який зручний для вас час користуватися гарячою водою.
3
Прокладка комунікацій. Якщо у вас є знання, вміння та навички в цьому питанні, то ці роботи ви можете виконати і самостійно.
4
Монтаж, налагодження та запуск котельного обладнання. Тут варіантів немає - ці роботи повинні виконувати тільки фахівці, за вами залишається контроль якості цих робіт. Як варіант, якщо установка газового опалення планується в невеликому будиночку, гаражі або лазні, то можна встановити газову піч або спеціальний конвертор, які зможуть дуже швидко зігріти повітря. Це обладнання так само безпечно і надійно, як і котельне. Воно стійке до низьких температур, компактно. Найголовніший його недолік в неможливості організації гарячого водоснабженія.Заранее, ще на етапі проектування та будівництва будинку або котеджу, подумайте про систему опалення -проектування газового опалення вимагає спеціальних знань і максимальної конкретності. Тільки після цього ви зможете бути повністю впевнені в тому, що система опалення надійно і гарантовано збереже тепло у вашому домі.
Зверніть увагу
Увага! Для реалізації проекту газового опалення обов'язково використання заводського обладнання і залучення фахівців. Застосування самостійно виготовлених пристроїв категорично забороняється. Газове опалення, змонтоване самостійно - це джерело смертельної небезпеки, тому монтаж, установлення та роботу котла повинні робити тільки фахівці мають відповідний сертифікат.
Корисна порада
Для опалення можна використовувати різні види палива, але найбільш вигідним є газ. Газове обладнання безпечно, надійно та зручно при експлуатації. Популярність газового опалення викликана широкою поширеністю природного газу та його відносною дешевизною. Причому, в тому разі, коли газові магістралі ще не підведені, дуже легко організувати роботу такої системи опалення з використанням газових балонів.