Як розтягнути м'язи.

Розтяжка є одним з важливих елементів у підтримці здоров'я і гарного стану всього організму. Про це відомо всім і багато практикують різні вправи на розтягнення, щоб домогтися розслаблення м'язів.

Однак далеко не всі знають, як розтягнути м'язи правильно. Велика кількість людей. виконуючи вправи. Робить це ривками, до хворобливих відчуттів, щиро вважаючи, що тим самим вони швидше досягають своєї мети. Однак неправильно е виконання вправ на розтягнення здатне привести до дуже поганих наслідків.

Що значить розтягнути м'язи правильно

Виконувати правильну розтяжку нескладно. Це вимагає вільного часу, зосередження і певних зусиль. Правильне виконання вправ здійснюється при загальній розслабленості організму. При цьому увага фокусується на розтягуваних м'язах. Якщо все робиться регулярно і вірно, з кожним новим підходом виконання вправ буде ставати все легше, а затиснуті м'язи буде поступово отпускать.Всю процедуру розтягування можна умовно розділити на кілька етапів. Спочатку виконується легка розтяжка м'язів. На неї досить витратити 10-15 секунд. Всі дії повинні бути максимально плавними і ні в якому разі не містити ривків. Вправа виконується до моменту, коли відчується напруга. У цьому стані слід спробувати розслабитися доти, поки напруга не відступить. Якщо встановлені надто велика амплітуда руху, і розслабитися не вдається, зменшіть її до того стану в якому напруга принесе задоволення. Така розтяжка служить підготовкою для м'язів, яким належить наступний етап.После того, як досягнуто зручне положення, вже не заподіює незручностей, можна переходити до наступної фази, при якій розтяжка поступово збільшується до виникнення напруженості. Як тільки вона стане відчутна, слід знову зафіксувати положення на 10-15 секунд. І знову треба, щоб напруженість поступово пішла. Якщо цього не відбувається, слід, як і при легкої розтяжці, зменшити розтягнення. Цей етап підвищує гнучкість і збільшує тонус м'язів.

Як розтягнути м'язи: супутні моменти

Величезну роль грає подих. Щоб правильно розтягнути м'язи, слід дихати повільно, ритмічно, осмислено. Дихання не потрібно затримувати. Навпаки, воно має бути вільним. Якщо це не так, значить, ви щось робите невірно, і слід перевірити правильність свого становища і ступінь розслабленості мишц.Помніте, надмірні розтягування не тільки не приносять користі, але й сприяють подальшому закріпачення м'язів. Тому не слід квапитися, а виконувати вправи регулярно, поступово досягаючи необхідної розтяжки.