Як розрізати оргскло.

Досить часто зустрічаються ситуації, коли необхідно розрізати оргскло . Однак це не так просто, як здається на словах. Потрібно вміти правильно це робити. Як же це зробити правильно? Які способи різання існують?
Інструкція
1
Обробка оргскла здійснюється самими різними способами. Перш за все, потрібно приділити увагу різанні. Для різання оргскла існують високоточні лазерні та фрезерні верстати. Після того, як оргскло порізано на фрезерному верстаті, потрібно його полірувати, або гравірувати за бажанням. В даний час застосовується при різанні лазер. Різка з допомогою лазера є найефективнішим способом різання листового пластика. При такій різанні витримується максимальна точність лінії. У підсумку, край оргскла виходить гладким і прозорим. Додаткова полірування не потрібно. Ширина лазерного променя на вході становить 0,1 міліметр. Різка виробляється з точністю до 0,05 міліметрів. За допомогою лазера можна різати й інший високоякісний пластик типу поліпропілену, полікарбонату і ПЕТ.
2
Оргскло можна розрізати і в домашніх умовах. Для цього можна використовувати просту ножівку по металу. Досить часто застосовують різак. На оргскло потрібно покласти сталеву лінійку і кілька разів провести різаком. Матеріал потрібно прорізати наполовину. Далі його досить просто поламати. Після цього займаються зачисткою країв. Для цієї мети краще всього підходить столярний фуганок. Оргскло можна розрізати циркулярною пилкою, яка має звичайні фрези для металу, товщина яких близько 1 міліметра.
3
Варто врахувати, під час роботи відбувається їх швидке нагрівання. Матеріал буде диміти, а поверхня вийде шорсткою і спіненої. Саме поетом досить важко отримати прямолінійний зріз. При різанні оргскла потрібно обов'язково задуматися про охолодження. Для цього можна пристосувати звичайну пляшку. Необхідно розташувати її з одного боку фрези і наповнити водою. На годину роботи вистачає пів літра води.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6i_OLA_j6Lk
Корисна порада
Перед тим, як займатися різкій оргскла, необхідно знати про те, що оргскло не виносить абразивного пилу і високої температури. Якщо різка здійснюватиметься тупим інструментом, то оргскло можна почати плавитися.
Оргскло ставиться до легкоплавким матеріалами. При обробці погано заточеним інструментом його краї можуть оплавитися. Майстри стараються всіляко цього уникати. Однак досить часто виникає необхідність перевести це речовина з твердого агрегатного стану в рідкий. Наприклад, для того, щоб створити з оргскла елементи інкрустації.
Вам знадобиться
  • - металева ємність;
  • - металева матриця;
  • - пуансон;
  • - молоток;
  • - дихлоретан.
Інструкція
1
Якщо ви хочете провести експеримент, оргскло досить просто нагріти. Наріжте шматок на дрібніші фрагменти. Покладіть все це в будь-яку металеву ємність (майте на увазі, що після цього користуватися нею буде вже не можна) і поставте на звичайну конфорку.
2
Досить скоро ви відчуєте неприємний запах, вміст ємності піде бульбашками і придбає коричневий відтінок. Вийшло речовина, звичайно, можна спробувати залити в якусь форму. Але цей спосіб годиться тільки як досвіду. Наприклад, якщо ви хочете показати дітям, як тверда речовина перетворюється в рідкий, більш наочного матеріалу вам не знайти. Для створення ж художніх виробів потрібні інші методи.
3
Оргскло зовсім не обов'язково плавити до кінця. Можна його розм'якшити, потримавши над вогнем. Головне в цій ситуації - не допустити загоряння, запалюється цей матеріал чудово. Підготуйте металеву форму-матрицю. Її можна зробити, наприклад, з алюмінію. Дуже добре мати металевий же пуансон, тобто предмет, яким ви будете вдавлювати оргскло в форму.
4
Зачекайте, поки оргскло розм'якшиться. Покладіть його в матрицю і декількома ударами молотка по пуансону вдавите його всередину. Дайте оргсклу трохи охолонути. Вийміть деталь з форми, обріжте зайве і зачистите поверхню.
5
З злегка розм'якшеного листа оргскла можна зробити поверхню потрібної кривизни. Матрицю для цього можна зробити з дерева. Розм'якшите оргскло, потримавши його в окропі, поки воно не стане пластичним. Помістіть лист в матрицю, вдавите пуансоном і розтягніть за розміром форми. Остудіть лист, дістаньте його і зачистите.
6
Якщо вам неодмінно потрібно в домашніх умовах отримати рідке оргскло, чи не плавьте його, а розчиніть. Розчиняють цей матеріал дихлоретан або чотирихлористий вуглець. Придбати розчинники можна в магазинах хімреактивів або через інтернет-магазини.
7
Подрібніть оргскло і помістіть його в дихлоретан. Шматочки спочатку набухнуть, потім розчиняться. На цьому етапі можна додати барвник, найкраще акриловий. Залийте отриманий розчин в форму.
Корисна порада
На виробництві оргскло плавлять під тиском, одночасно створюючи з нього виріб потрібної форми. Без пресування цей матеріал точної виливки не дасть, оскільки виходить досить в'язке речовина, насилу піддається формуванню.