Як зібрати піч.

Зібрати піч своїми руками може кожен домашній умілець. Важливо тільки правильно вибрати конструкцію, розібратися з пристроєм печі, запастися необхідними матеріалами та інструментами, і можна сміливо приступати до роботи.
Вам знадобиться
  • Вогнетривка цегла, червона цегла, глиняний розчин, тонке листове залізо, металевий куточок, металева труба, цільна чавунна плита
Інструкція
1
Піч можна вибудувати двома різними способами. Розміри печі складають приблизно 1000х1000 мм, в конструкції передбачена духовка. При бажанні від духовки можна відмовитися, але враховуйте, що взимку вона дає перевагу: з духовкою буде тепліше.
2
Піч на твердому паливі має димохід зиґзаґоподібної форми, заслінку для затримки тепла. Зверху встановлена чавунна плита з кільцями. Піч на газовому паливі обладнана прямим стояком для димоходу, чавунна плита цілісна. Основою для плит служить товстий листовий метал.
3
Топку викладають вогнетривкою цеглою, хоча можна використовувати і червона цегла, але менш бажано. Цегла, а потім і плитку кладуть на глиняний розчин.
4
Зовні піч обробляють тонким листовим залізом, яке охороняє конструкцію від осипання. Потім зміцнюють куточком 25х25 мм, що утримує кладку і жерсть. Котел розміром 400х400х400 мм вариться з труб діаметром 50 мм. Пальник розташовують нижче котла на 200 мм (щоб уникнути прогорання труб).
5
Для визначення якості тяги в твердопаливної печі зверніть увагу на колір полум'я. Якщо полум'я яскравого білого кольору, а в каналах прослуховується гул, потрібно зменшити подачу повітря (тяга велика). При нормальній тязі полум'я буде золотисто-жовтим. Чорний дим з труби і червоний колір полум'я вказують на слабку тягу, а значить, потрібно збільшити подачу повітря.
6
Піч на твердому паливі складається з таких конструктивних елементів: цегляна кладка, димохід, заслінка, чавунна плита з кільцями, котел, духовка, топка, поддувало.Прі виготовленні газової печі передбачте наступні елементи конструкції: стояк, чавунна плита, котел , духовка, пальник.