Як зробити яму в гаражі.

Мати у власності гараж, не обладнаний оглядовою ямою, вважається моветоном. Особливо в колі тих автомобілістів, які віддають перевагу власноруч здійснювати ремонт своєї машини, і не витрачати свій час на відвідування станцій по ремонту автомобілів для усунення дрібних несправностей.
Вам знадобиться
  • - рулетка,
  • - рівень (бажано водяний),
  • - шанцевий інструмент,
  • - пісок, щебінь, цемент і вода.
Інструкція
1
Більшість автовласників починають зведення гаража з розмітки під фундамент, одночасно з цим, размечая і місце для оглядової ями. Але в тих випадках, коли гараж набувається в готовому вигляді: зі стінами і перекриттям, при будівництві якого не подбали про спорудження оглядової ями, її належить зробити самостійно.
2
До початку виробництва будівельних робіт з облаштування гаража необхідно врахувати деякі нюанси: - довжина оглядової ями (вона повинна бути на 0,5 м довший автомобіля), - ширина - 700 мм в чистоті (плюс товщина стін ями), - глибина - індивідуальна і залежить від зростання власника (в середньому 1,8 м), - в стінах ями передбачається організації допоміжних ніш для розміщення інструменту та інших потреб.
3
Беручи до уваги все перераховане вище, приступають до розмітки котловану для майбутньої оглядової ями, і подальшої виїмки грунту з нього. Після чого в котловані по водяному рівню встановлюється опалубка, нижні бічні краї якої розташовуються вище дна на 200 мм, а верхній - нижче поверхні підлоги на 50 мм.
4
До спорудження опалубки необхідно поставитися з особливою відповідальністю. Будь недолік на даному етапі загрожує тим, що буде потрібно виконання всіх робіт заново.
5
Встановивши опалубку, простір між нею і стінами котловану заливається бетонною сумішшю, приготовленої самостійно, або придбаної в готовому вигляді на Растворобетонний вузлі.
6
Після заливки бетону, в верхній частині периметра стін оглядової ями розміщуються металеві заставні, до яких в подальшому приварюється рамка, виготовлена з сталевого куточка 50х50 мм.
7
Через декілька днів, після того як відбудеться затвердіння бетону, опалубка знімається, і виконуються подальші будівельні роботи: штукатурення стін, виготовлення перекриття ями з дощок (воно вкладається в металеву раму зверху), і пр.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wdP9Z8-ipcI