Як розвести антифриз.

Сучасна світова хімічна промисловість стала виробляти для систем охолодження автомобільних двигунів, відповідно до глобальних вимогами про екологічну безпеку, нетоксичні охолоджуючі рідини ( антифризи ), які, в більшості випадків, надходять в реалізацію в концентрованому вигляді.
Вам знадобиться
  • - дистильована вода.
Інструкція
1
Переміщення концентратів, як по внутрішнім, так і за міжнародними маршрутним лініях, різними видами транспорту цілком виправдано з економічної точки зору. У зв'язку з тим, що доведення незамерзающих концентратів до необхідної щільності (розведення антифризу) здійснюється виключно дистильованою водою, яка виробляється на місцях у достатній для задоволення потреб автомобілістів кількості.
2
Як правило, в торгову мережу надходить антифриз в концентрованому вигляді, температура кристалізації якого від 65 градусів Цельсія і нижче. Але такі морози відзначаються у нас, в Росії, тільки в арктичних широтах, і то не скрізь. Що ж стосується помірних географічних широт нашої Вітчизни, то на цих територіях температура взимку рідко опускається нижче мінус 30 градусів.
3
Тому після придбання концентрату охолоджуючої рідини, його обсяг розводять дистильованою водою, враховуючи при цьому, що додавання однієї третини кількості води до наявного обсягу антифризу А-65 підвищить температуру його кристалізації до -30 градусів. А розведення зазначеного концентрату дистильованою водою в рівних пропорціях, дозволить йому не замерзати при температурі охолодження не нижче -20 градусів, що актуально для південних регіонів нашої країни.
Антифриз - це речовина, яка має низьку температуру замерзання. Якщо додати його в воду, то температура замерзання отриманої суміші теж знижується. Антифризи застосовуються для захисту двигунів та попередження обмерзання літаків.
Інструкція
1
Слово «антифриз» складено з грецької приставки «анти» (проти) і англійського слова freeze - замерзати. У вільному перекладі російською «антифриз» означає звичний багатьом автомобілістам термін «незамерзайка».
2
В основі роботи антифризів лежить використання рідин, не замерзають при низьких температурах. Антифризи застосовуються в системах охолодження двигунів внутрішнього згоряння, для попередження обмерзання літаків і лобових стекол автомобілів.
3
Найбільш широко в якості антифризів використовуються суміші одно- і багатоатомних спиртів з водою. В якості багатоатомних спиртів широкого поширення набули гліцерин, пропіленгліколь і етиленгліколь, а в якості одноатомних - ізопропанол, етанол, рідше метанол.
4
В автомобілях антифризи використовуються, щоб уникнути пошкодження деталей двигуна замерзлою водою. Як відомо з курсу фізики, вода при замерзанні розширюється - утворилися кристали льоду можуть пошкодити двигун. Якщо у воду додати антифриз, вона стане замерзати при значно нижчих температурах. Навіть замерзнувши, антифриз перетвориться в кашоподібну масу і не становитиме загрози для деталей двигуна.
5
Зазвичай автомобільні антифризи виробляють з суміші води з етиленгліколем. В них можуть додавати додаткові присадки, що забезпечують захист від корозії і кавітації. Етиленгліколь не тільки знижує температуру замерзання охолоджувальної рідини, а й підвищує температуру її кипіння. Ця особливість служить додатковим плюсом застосування антифризів на основі етиленгліколю в літній період.
6
Залежно від комплексу додаткових присадок, сучасні антифризи ділять на кілька типів - традиційні, лобрід (Lobrid), гібридні (Hybrid) і карбоксилатні. До складу традиційних антифризів входять мінеральні інгібітори корозії - різні силікати, нітрати, нітрити, фосфати, борати і т.д. Зараз традиційні антифризи вважаються морально застарілими. В карбоксилатних антифризах застосовуються органічні кислоти. На відміну від традиційних антифризів, карбоксилатні утворюють захисний шар не по всій поверхні системи, а тільки в місцях корозії. Карбоксилатні антифризи забезпечують надійний захист від іржі і кавітації і довго служать. В лобрід і гібридних антифризах використовується комбінація органічних і неорганічних інгібіторів корозії.