Як розрахувати крокви. з'єднання балок з крокви дах.

Головна турбота домовласника - це якісна дах. Основою всього цього якості служить конструкція з крокв. Саме ця конструкція несе на собі максимальне навантаження. Від неї безпосередньо залежать такі найважливіші характеристики даху, як міцність, стійкість і надійність.
Вам знадобиться
  • Дерев'яні стропила фахівці зазвичай розраховують за двома граничними станами. Цими граничними станами є несуча здатність даху, тобто стійкість і міцність, а також деформації, тобто прогин. Для проведення першого розрахунку необхідно знати розрахунковий опір, а для другого з СНІПа II-В.4-71 «Дерев'яні конструкції. Норми проектування »взяти модуль пружності деревини. Крім усього іншого, потрібно знати габарити даху, ухил, матеріал, з якого виготовлені крокви.
Інструкція
1
Для початку необхідно усвідомити для себе, як визначаються міцність і надійність. Згідно встановленим будівельним нормам і правилам, конструкція покрівлі повинна розраховуватися так: на кожен квадратний метр вона повинна витримувати навантаження в 200 кілограмів в незалежності від ваги покрівельного матеріалу. А це приблизно вага трьох чоловіків. На практиці в це навантаження також включають вітрову і снігову, і передбачається необхідний запас міцності на екстрений випадок. Більш точний розрахунок роблять фахівці. В нього включаються і особливості покрівельного матеріалу.
2
Далі визначається жорсткість стропильних ніг.
3
Крім того, варто відзначити, що є безліч спеціальних програм, автоматично розраховують конструкцію крокв. Для цього достатньо ввести в програму відомі дані такі, як габарити даху, і вона сама видасть вам необхідні величини.
Корисна порада
Самостійно розрахувати крокви досить складно. Як ви вже встигли помітити, від цього розрахунку залежить довговічність і надійність даху. Тому якщо ви не впевнені в правильності своїх підрахунків, то краще звернутися до фахівців.