Як прати віскозу. віскоза Як прати.

Прати віскозу потрібно уважно і гранично обережно, щоб неправильної пранням була зіпсована річ і настрій її власника. У мокрому стані речі з віскози стають менш міцними, тому їм потрібне особливо дбайлива прання і сушка.
Інструкція
1
Перед тим як починати прати віскозу , відокремте кольорові вироби від білих. Таким чином, періть окремо білі речі і пофарбовані.
2
Перевірте вміст всіх наявних кишень, почистіть одяг щіткою від налиплого ворсинок, видимих частинок прилип бруду, виверніть і витрусіть.
3
Уважно подивіться на особливість прання тієї чи іншої речі, зазначеної на її бирці.
4
У разі машинного прання виберіть функцію делікатній або ручного прання, встановивши температуру води на позначці в 30 градусів. Обов'язково відключіть функцію віджиму. Для прання використовуйте порошок для машинного прання дуже тонких тканин.
5
Стираючи віскозу руками, наберіть в таз злегка теплу воду (30 градусів) і всипте в неї порошок для прання дуже тонких тканин. Ретельно розчиніть порошок. Замочіть речі в мильній воді на 30 хвилин.
6
Акуратно прополощіть в мильній воді виріб з віскози. Терти і розтягувати віскозу не можна, так як на ній утворюються заломи.
7
Прополощіть річ у великій кількості води, дозволяючи воді самостійно стікати з тканини, ні в якому разі не викручуйте і не віджимайте руками вироби з віскози.
8
Щоб віджати річ з віскози, покладіть її на простирадло і акуратно скрутіть в рулон, потім злегка відіжміть. Перед сушінням акуратно струсіть виріб.
9
Сушіть речі з віскози тільки або природною сушкою на плічках, або покладіть на рівній поверхні на тканину, яка буде вбирати вологу.
10
Відпрасуйте віскозу вологою або пропрасуйте її через мокру тканину. Гладьте її з виворітного боку злегка теплою праскою, налаштованим на режим шовкових тканин.
Зверніть увагу
Віскозу одержують хімічним шляхом. Це натуральне целюлозне волокно, яке вбирає вологу краще бавовни, але менш міцне. Саме тому треба акуратно ставитися до віскозним речам.