Як зробити стовпчастий фундамент.

Стовпчастий фундамент найчастіше використовують при будівництві дерев'яного будинку. Саме його можна класти на пучиністий грунт. Більш того, стовпчастий фундамент може використовуватися в будь-яких кліматичних умовах.
Інструкція
1
Перед тим як займатися зведенням столбчатого фундамент а, необхідно розбити на місцевості план споруди. Прямі кути потрібно встановлювати за допомогою «єгипетського трикутника». Єгипетський трикутник є прямокутним трикутник, який має співвідношення сторін 3: 4: 5. З його допомогою можна легко побудувати схему пропорційності. Зробити його можна з мотузки, збитих довгих дощок або ж дроту. Після того як план розбитий, необхідно зайнятися перевіркою кутів. Для цього роблять виміри діагоналей.
2
Стовпи найчастіше виготовляють з цегли. Однак можна зробити їх також з каменю, бетону, залізобетону або дерева. Стовпи встановлюють на відстані 2 метрів один від одного. Вони повинні бути встановлені під кути майбутньої споруди. Також необхідно поставити стовпи в місця, де відбувається перетин стін і під стійки каркаса. При установці необхідно визначити глибину промерзання грунту. Саме на цю глибину і потрібно закладати стовпи.
3
Зазначимо, вертикальність стовпів є одним з важливих пунктів пристрою стовпчастого фундамент а. Справа в тому, що бетон, кам'яна або ж цегляна кладка роблять великий опір стисненню.
4
При закладці використовується свайний фундамент . Його основними елементами виступають палі. Палі бувають різних видів. Їх ділять на забивні і набивні палі. Свайний фундамент дозволяє скоротити обсяг земляних робіт, а також знизити витрату бетону. Забивні палі роблять в грунті за допомогою палебийного гидромолота. Набивні же палі виготовляють прямо на тому місці, де буде зводитися фундамент .
5
Необхідно азбоцементні труби, які мають діаметр 150 міліметрів, встановити в викопані земляні отвори. Отвори роблять найчастіше буром. Після цього в трубу закладається арматура. Тепер можна заповнювати бетоном. Такий фундамент має недолік, який полягає в тому, що стовпи можуть «гуляти». Проте дану проблему можна легко вирішити. Необхідно зробити «ростверк по стовпах». Ростверк являє собою конструкцію, що розташовується у верхній частині фундамент а. Ростверк - це залізобетонна балка або плита, яка об'єднує палі в єдине ціле. Він призначений для того, щоб правильно розподіляти навантаження на палі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4sbSt2XjDCE