Як сформувати навик у дитини.

У міру дорослішання дитина поступово оволодіває найрізноманітнішими навичками . Завдання батьків (а потім і вихователів) - допомогти малюкові успішно освоїти нові для нього дії. На прикладі привчання крихти користуватися горщиком (а це один з основних навичок раннього дитячого віку) зручно відзначити роль батька на основних етапах формування навичок в цілому.
Інструкція
1
Кожна дитина індивідуальна. У всіх питаннях розвитку дитини краще орієнтуватися не на середньостатистичні цифри, а на темпи, притаманні саме вашому малюку. Це стосується і освоєння горщика. Як правило, чим старше дитина, тим швидше проходить процес звикання до горщика.
2
Підготуйте умови для освоєння потрібного навику. В нашому випадку, купите підходящий горщик. При цьому враховуйте побажання малюка - важливо, щоб горщик подобався своєму маленькому власникові. Горщик має бути зручним і стійким, тоді дитина зможе відчувати себе впевнено, сидячи на ньому. Купивши горщик, поставте його в кімнаті, де зазвичай грає малюк. Як тільки крихітка освоїть новинку, можете починати вчити його використовувати горщик за призначенням.
3
Неодмінно покажіть, коли і як треба користуватися горщиком. Зрозуміло, показувати доведеться не один раз. Чудово, якщо дитина побачить на прикладі старших дітей, що саме від нього вимагається.
4
за зручної нагоди. Поспостерігайте за дитиною, і ви помітите, що перед тим, як справити потребу, він поводиться певним чином (прітіхает, йде в затишний куточок, крекче). В цей момент принесіть йому горщик. Додатково пропонуйте малюкові скористатися горщиком відразу після сну, а також після їжі.
5
Будьте готові до того, що виходити стане не відразу. Запасіться терпінням. Навіть при досить успішному звиканні малюка до горщика перший час будуть траплятися «аварії». Виявивши калюжу, спокійно нагадайте дитині про те, що тепер у нього є горщик.
6
Обов'язково заохочуйте дитини, якщо у нього виходить. Похваліть і ласкаво обійміть малюка, щоб у нього залишилися приємні емоції, пов'язані з освоєнням навику. А ось лаяти в разі невдачі або примушувати малюка до чого-небудь не варто. Не змушуйте сідати на горщик силою, інакше у крихти сформується до нього негативне ставлення, і подальше привчання стане можливим лише через деякий час.
7
Майте на увазі, що в періоди вікових криз дитина прагне до більшої самостійності. Багато малят відмовляються виконувати прохання дорослих, навіть якщо ще вчора із задоволенням реагували на них. Дитина може раптово перестати сідати на горщик, навіть якщо вже був до нього привчений. Сплеск протесту необхідно перечекати, з часом все стане на колишні місця.
Корисна порада
Можна починати активне привчання малюка до горщика, якщо дитина: • вміє впевнено ходити й сідати, нагинатися, а також вимовляє перші слова; • проявляє ініціативу, самостійно сідаючи на свій горщик; • висловлює протест у разі, якщо його намагаються насильно посадити на горщик; • вміє знімати і надягати трусики; • під час денного сну часто залишається сухим; • наполягає на зміні забруднених штанців (підгузників) .Через деякий час після вироблення стійкого досвіду користування горщиком (як правило, до двох років), дитина буде сам прокидатися вночі, щоб сходити на горщик. Немає сенсу висаджувати його вночі сонним, якщо малеча поки не навчився контролювати себе днем.