Як зробити іржу.

Іржа - окислення металу з руйнуванням верхнього шару покриття, внаслідок якого відбувається утворення рудого кольору на поверхні виробу. Зробити іржу простіше простого, а от позбутися від неї не завжди легко. З тканини іржаві плями видаляються і зовсім насилу, а іноді залишаються красуватися назавжди. Тому слід бути обережним і уникати безпосереднього контакту з іржавими поверхнями.
Інструкція
1
Зробити іржу можна не навмисне, для її отримання досить лише нанести трохи води на непокрите залізо і залишити на кілька днів. Якщо забути про предмет на тривалий термін, метал може зовсім заіржавіти і навіть прогніть. Іржа може з'являтися і при короткому контакті з водою, наприклад, якщо ви виперете річ з ключами в кишені.
2
С металів видалити її можна в такий спосіб. Пошаркать виріб наждачним шкуркою, а потім знежирте звичайним ацетоном. Після чого можете знову нанести покриття і захистити тим самим метал від подальшої корозії. Якщо відбулося більш глибоке руйнування структури, металевий виріб можна тільки викинути, що-небудь зробити з ним вже не вийде. Зварювання НЕ варить по іржі.
3
З матеріалів іржа видаляється уайтрспіритом з подальшою пранням з додаванням засобу для виведення плям. Але не завжди відбувається чудове позбавлення від плями, все залежить від виду тканини і «віку» забруднення. Слідкуйте за тим, щоб ваші речі не стикалися з іржавим залізом, так вам вдасться уникнути зайвих робіт по усуненню наслідків.
Зверніть увагу
Іржа не з'являється на пофарбованому залозі, так як вода не проникає крізь покриття.