Як зробити плісе. Виготовлення плісе в домашніх умовах.

Чи не виходить з моди спідниця з тканини плісе додасть вишуканість і жіночність вашому образу. Купити плісировану спідницю можна і в магазині, але набагато приємніше зшити самої. Зробити плісе в домашніх умовах неважко, хоча повозитися все ж доведеться. Ви витратите кілька годин на виготовлення паперової форми, зате згодом її можна використовувати неодноразово.
Вам знадобиться
  • Тканина для спідниці, 12 аркушів щільного паперу (наприклад, креслярської) розміром 60 на 80 см, олівець, лінійка, шило, нитка і голка (або клей), вантаж, праска, тканина для відпарювання, розчин мильної води
Інструкція
1
Щоб отримати форму для прямого плісе , слід розмітити, а потім закласти складками підготовлені паперові аркуші. Для цього зручно розташуватися на великому столі. Накладіть три аркуша паперу точно один на інший, прикріпіть їх до столу кнопками. Відступивши від країв на один сантиметр, вгорі і внизу проведіть дві горизонтальні лінії. Зліва направо зробіть на лініях проколи, чергуючи при цьому відстані в один і два сантиметри. Точки з'єднайте лініями по вертикалі, користуючись лінійкою. Зніміть лист зверху і виконайте аналогічну процедуру з двома наступними листами. Після цього кожен аркуш зігніть гармошкою по намічених вами лініях.
2
Підготувавши все залишилися листи цим же способом, склейте або зшийте дві форми по 6 аркушів у кожній. При цьому стежте, щоб на місці шва або склейки послідовність складок не порушувалася.
3
Готові форми укладіть гармошкою на столі і акуратно пропрасуйте гарячою праскою через лляну тканину, змочену в міцному розчині мильної води.
4
Врахуйте, що для плісирування спідниці в такій формі тканини буде потрібно в три рази більше, ніж зазвичай. Інакше кажучи, ширина краю майбутньої спідниці повинна відповідати потроєному обсягом ваших стегон. Крій спідниці зшийте по частковій нитки тканини. Низ спідниці заздалегідь підшийте.
5
Одну з готових форм розтягніть і закріпіть важким вантажем. На розправленими нижнє полотнище форми изнанкой вниз акуратно накладіть спідницю. Слідкуйте, щоб тканина не морщити. Вертикальний шов спідниці повинен знаходитися точно в загині форми. Зверху на спідницю накладають другу форму таким чином, щоб співпали складки нижньої і верхньої форм.
6
Знову закріпіть краю вантажем і укладіть тканину разом зі складками паперової форми, зміцнивши підготовлену частину так, щоб тканина не порушувався.
7
Зберіть форму і з обох сторін пропарьте праскою через тканину, змочену в мильному розчині з додаванням 2 столових ложок оцту в розрахунку на 3 літри води. Ганчірку для відпарювання слід добре віджати. Щільну тканину можна пропарити два рази.
8
Вийміть тканина з форми. Накрийте стіл ковдрою, ковдру - аркушем паперу, а на папір укладіть тканину виворотом вгору. Поправте складки плісировки і через тонкий папір пропрасуйте не надто розігрітим праскою.
Корисна порада
Додаткове джерело: «100 моделей жіночих спідниць», Г.Н. Александрова, 1992.
Спідниці «плісе» і «гофре» - це досить затребуваний напрямок в моді, яке час від часу повертається на круги своя. Плісировані сукні та елементи одягу невідпорно виглядають як на дитячих виробах, так і на речах для дорослих. А адже плісировку можна зробити самостійно, навіть без використання спеціальних розчинів для кращої фіксації.
Вам знадобиться
  • тканина, лінійка, крейда, сантиметр, праска, голки, нитки.
Інструкція
1
Як зробити плісировані спідницю? Для цього виміряйте обхват стегон, талії і довжину виробу. Щоб правильно розрахувати кількість тканини, потрібно орієнтуватися на три обхвату стегон. Наприклад, довжина виробу 60 см, обхват стегон становить 90 см, отже, має бути полотнище з підсумковою шириною 270 см + 4 см на припуски.
2
Відміряйте шматки тканини по 60 см + 3 см на подгибку краю вироби + 2 см на припуски в області талії, значить всього 65 см. Якщо ширина тканини становить 145 см, то достатньо придбати дві довжини, тобто 130 см і розрізати його навпіл по поперечної нитки. Зшийте шматки тканини, щоб утворився поки тільки один боковий шов майбутньої спідниці. Обробіть один край вироби (нижній) оверлоком або рядком "зигзаг". Потім підігніть його на 3 см, підшийте все полотнище і отгладьте.
3
Тепер зробіть розмітку, для якої можна використовувати крейду або шматочок мила (чудово підходить змилок з загостреними краями). Якщо передбачається дрібна плісировка, то тоді зробіть розмітку по всьому полотнищу у вигляді паралельних ліній через кожен сантиметр. Тобто якої ширини будуть складки, такої ширини має бути відстань між лінями. Обов'язково зверніть увагу на те, що розмічати потрібно, починаючи з уже наявного бокового шва. В іншому випадку він може виявитися нагорі на видному місці.
4
Починаючи з середини, щоб бічний шов опинився всередині, закладайте складочки по лініях і відразу їх фіксуйте голками. Через кожен 2-3 зроблені складки приметайте їх ниткою по всій довжині. Таким чином, закладіть в плісировку все виріб. Потім акуратно розкладіть і пропрасуйте кожну складочку через вологу тканину, причому як з лицьового боку, так і з вивороту.
5
Біля другого бокового шва правильно подгоните складки між собою, намітьте сам шов і накидали його, після чого прострочіть на машинці і обмітайте. Поділ для цього доведеться трохи підпороти або відразу залишити невеликий шматочок незашітим. Тепер підшийте розпоротий край і загладьте бічний шов.
6
Чи не розпорюючи намітку, вирівняйте всі складки і прошийте верхній край на машинці звичайної рядком, щоб вони не розійшлися. Допустимо верхню частину в разі необхідності трохи пріпосадіть. Залишилося пришити пояс, модель якого вибирається на свій розсуд. Після виготовлення плісировки витягнете намітку з усього виробу і ще раз пропрасуйте через вологу тканину з обох сторін. Складки «плісе» можна зробити звичайними, бантовими (зустрічними), подвійними і потрійними.
Корисна порада
Чи не знімайте намітку доти, поки виріб не буде готово.