Як зробити телепередачу. Як вам телепередача.

В наш час для того щоб створювати своє телебачення, необов'язково працювати на якомусь каналі. Ви можете створювати телевізійні програми, транслюючи їх через інтернет. Але така демократичність процесу не звільняє людини, хоче робити своє телебачення, від знання деяких обов'язкових законів, за якими телепередача створюється.
Вам знадобиться
  • команда професіоналів, мінімум техніки, грамотний продюсер, інтернет, живий інтерес до подій в житті конкретних людей і суспільства
Інструкція
1
Зберіть команду. Для створення телепрограми вам будуть необхідні такі професіонали: журналіст (держатель задуму передачі), оператор і монтажер (часто це буває один і той же чоловік), редактор (людина, що допомагає журналісту утримувати та поповнювати вміст), продюсер (той, хто шукатиме фінансові можливості для реалізації задуманого).
2
Займіться складанням сценарної заявки. Це називається підготовчим періодом. Заявка може створюватися на етапі, коли ви, як журналіст, визначилися з темою майбутньої програми, вибрали героїв, відвідали місця, де проходитимуть зйомки. Сценарна заявка включає: сюжет, тему, основні місця зйомки, перелік героїв, техніку, необхідну для реалізації.
3
Чітко поясніть кожному учаснику творчої групи його задачу. З оператором обговоріть, які візуальні моменти повинні бути обов'язково присутніми в передачі. Нехай він сфокусується на необхідної вам послідовності візуальних образів і дій героїв. Одне і те ж подія може бути піднесене абсолютно по-різному. Виберіть потрібний вам кут зору.
Зверніть увагу
Важливо стежити за емоційними складовими вашої передачі. Включайте в неї моменти інтриги, яка повинна буде схопити увагу глядача з самого початку і до кінця. Не давайте глядачеві шансу перемкнути канал. Уникайте штампів і банальностей.
Корисна порада
При монтажі відзнятого матеріалу дотримуйтесь основні драматургічні принципи. Обов'язково визначте зав'язку, розвиток дії, кульмінацію і розв'язку.