Як зібрати гараж.

У заміському будинку гараж - не розкіш, а місце комфортного і безпечного проживання автомобіля. Адже засобу пересування теж потрібно десь розташовуватися. Зрозуміло, на крайній випадок можна помістити автомобіль і під навісом, але все-таки краще подбати про опалювальному гараж е, який можна зібрати своїми руками.
Інструкція
1
Гараж для автомобіля може бути вбудованим в будинок або прибудованим до нього, а також окремо стоїть. Гаражі, вбудовані в цокольний поверх приватного будинку, сьогодні зустрічаються рідко, тому що таке розташування створює незручності при експлуатації (необхідність гідроізоляції та захисту від випадіння опадів).
2
Прибудований гараж відрізняється від вбудованого тим, що займає корисну площу ділянки. Гараж в цьому випадку є частиною будинку, має спільну з ним дах, систему водо- та електропостачання. Значно меншою у прибудованого гараж а (порівняно з окремо вартим) буде вся система комунікацій.
3
Окремо стоїть гараж слід розташовувати ближче до в'їзду на ділянку, врівень із зовнішньою огорожею. При цьому ворота гараж а виходитимуть прямо на вулицю. Гараж за бажанням і можливостям власника може бути і капітальним будовою з цегли, і збірної металевою конструкцією, а також частиною господарського блоку, де є і домашня майстерня з приміщенням для зберігання господарського інвентарю.
4
При виборі місця для гараж а потрібно враховувати розташування всіх будов садиби, протипожежні норми, зручність під'їзду, розташування щодо будинку і меж ділянки. Санітарні норми вимагають, щоб вхід в гараж розташовувався на відстані не менше 10 м від вікон сусідніх будинків. Правила пожежної безпеки наказують розташовувати гараж не ближче 9 м від будинку.
5
Будівництво окремо розташованої гараж а починається з фундаменту. Глибина залягання фундаменту для піщаного грунту повинна бути не менше 50 см. Найбільш прийнятний стрічковий фундамент. Стіна робиться товщиною в одну цеглину. Оштукатуривается гараж з зовнішньої і внутрішньої сторони, потім шпатлюется. В якості остаточного покриття використовується керамічна плитка або фасадна фарба. Бажано підбирати однотипну зовнішню обробку для всіх будов, розташованих на ділянці.
6
Пол гараж а роблять зазвичай з бетону, зробивши ухил в сторону воріт, щоб вода витікала за межі гараж а. Іноді підлогу армують металевою сіткою. Фарбувати підлогу можна спеціальною фарбою по бетону. Головна вимога до покриття - бути негорючим.
7
двосхилим дахом виконують по кроквах, які спираються на стіни гараж а. Плоский дах робиться з панелей перекриття, що спираються на стіни. Стеля слід закрити негорючим будівельним матеріалом товщиною 5 мм.
8
Завершує пристрій гараж а система вентиляції. Гараж повинен бути обладнаний припливно-витяжною вентиляцією. Це потрібно для видалення вихлопних газів, запаху бензину і масел. У нижній частині воріт встановлюють припливні решітки. Повітря з гараж а видаляється через витяжний пристрій на кінці воздуховода, розташованого біля стіни, протилежної воротам.