Як зробити малюнки на диску.

Багато з нас, щоб позначити DVD/CD диски, роблять на них написи маркером. Однак виглядає це не дуже красиво і ефектно. Якщо ви хочете зробити на дисках малюнки , то вам знадобиться привід з підтримкою технології LightScribe, який сьогодні можна купити практично в будь-якому комп'ютерному магазині. Якщо ви придбали цей привід, то ми розповімо вам, як нанести малюнок на диски.
Вам знадобиться
  • Чистий диск, який призначений для використання на цьому приводі;
  • програма Nero Cover Designer;
  • програми - утиліти Template Labeler або Droppix Label Maker 2.9.
Інструкція
1
Вставте чистий диск в DVD-привід так, щоб матова сторона диска виявилася знизу приводу. Запустіть відповідну програму.
2
Запустіть утиліту Template Labeler і виберіть потрібний вам шаблон малюнка на диску. В пам'яті програми вже є близько п'ятнадцяти шаблонів, але якщо вам вони не підходять, ви можете зайти на офіційний сайт компанії-розробника і завантажити ще близько ста п'ятдесяти різних шаблонів і заготовок, які там викладені.
3
Після того, як ви вибрали шаблон, необхідно його відредагувати і привести в готовий вигляд. На екрані монітора ви побачите графічне зображення, яке згодом з'явиться на диску, на який ви хотіли нанести малюнок.
4
На заключному етапі вам потрібно вказати ступінь яскравості і кількість копій малюнка. Чим яскравіше буде малюнок, тим повільніше буде відбуватися його малювання. Одна копія в середньому буде малюватися від п'ятнадцяти до тридцяти хвилин.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що на дисках не можна писати фломастером або ручкою, оскільки можете легко зіпсувати носій інформації.
Корисна порада
Рекомендується користуватися утилітою Template Labeler, так як вона простіше в застосуванні, і має низку переваг.
Нерідко виникає ситуація, коли потрібно записати диск і красиво його оформити. Наприклад, запис з весілля або іншого торжества дуже сильно виграє, якщо нанести рисунок на DVD. Є кілька способів зробити це. Причому вони істотно відрізняються один від одного за витратами і можливостям.
Інструкція
1
Купіть принтер із лотком для друку зображень на дисках DVD і CD. Це найдорожчий з можливих способів, але він надасть найширші можливості для професійного дизайну. Нанести малюнок на DVD може не кожен принтер, зазвичай цю можливість виробники залишають для шестикольорових моделей середнього і старшого рівня. Наприклад, принтери Epson T50/P50, Canon iP4840 і деякі інші моделі.
2
Придбайте спеціальні диски з особливою поверхнею білого матового кольору. Вони називаються Printable і є в асортименті практично будь-якого комп'ютерного магазину. Вибирайте продукцію добре відомого виробника, не варто ризикувати з дешевими дисками китайського виробництва.
3
Встановіть всі програми з диска, який поставляється разом з принтером, і ви отримаєте додаток для редагування макета і друку зображень на дисках. Диски повинні бути строго Printable. Зверніть увагу, що друк проводиться чорнилом, а значить, при попаданні вологи фарба може розтікатися.
4
Інший спосіб - скористайтеся технологією LightScribe або LableFlash на підходящому приводі для запису дисків. Кілька років тому такі дисководи стали невеликою сенсацією - вставляється спеціальний диск, створюється макет картинки, і на виході виходить стильно оформлений DVD. На відміну від друку на поверхні диска, використовується випалювання лазерним променем на зовнішній стороні носія. Зображення буде одноколірним з контрастом до фону, але при деякому старанні це може виглядати вражаюче.
5
Перевірте, чи немає на вашому дисководі логотипу однієї з зазначених технологій. Якщо є, вам залишається придбати диск потрібного стандарту, запустити програму Nero версією не нижче 8.0 і створити дизайн оформлення. Це може бути просто напис, малюнок чи зображення разом з текстом.
6
Купіть наклейки для дисків на самоклеющейся основі. Для створення макету оформлення використовуйте програму з пакету Nero або Adobe Photoshop. Роздрукуйте ці наклейки на будь-якому принтері. Відокремте від підкладки основну частину наклейки і акуратно, щоб не порушити балансування, приклейте на лицьову сторону диска. Це найпростіший і недорогий спосіб нанести малюнок на DVD.