Як утеплити старий будинок.

Необхідність в утепленні виникає не тільки в процесі будівництва нового будинку . Старі будинку також потребують утеплення. Процес утеплення стін і стелі в приміщенні є важливим етапом реконструкції старого будинку .
Інструкція
1
Якщо утеплення нового будинку проводиться на стадії проектування, то при утепленні старого будинку люди обов'язково стикаються з рядом обмежуючих факторів. Необхідно враховувати умови, іноді досить складні. Досить часто люди займаються утепленням дерев'яних будинків, які побудовані з бруса або колоди.
2
На даний момент утеплення проводиться як зовні, так і зсередини. Звичайно ж, утеплювати будова зовні набагато вигідніше. В цьому випадку можна виграти в багатьох чинниках: не відбувається зменшення внутрішнього простору, робити утеплення набагато простіше і зручніше. Однак потрібно звернути увагу і на недоліки. Серед них потрібно відзначити додаткові витрати на зовнішню обробку. Також неможливо зробити утеплення окремої частини фасаду. Обов'язково потрібно буде займатися переробкою всього фасаду.
3
Утеплювати фасад стіни із зовнішньої сторони будинку , який побудований з бруса/колоди, досить просто. Необхідно утеплювач укласти впритул до стіни без зазорів, закріплюючи його між стійками каркасної конструкції. Зверху потрібно обов'язково набити гідроветроізоляціонную мембрану. Потім проводиться зовнішня обробка. Саме в цьому випадку стіна буде зроблена за всіма правилами, які рекомендує СНИП.
4
Утеплювати будинок зсередини набагато складніше. Утеплювачі, які укладаються зсередини стіни, залишають саму стіну в умовах холоду. В майбутньому це обов'язково буде позначатися на якостях самого матеріалу утеплення. В утеплювачі постійно виникатимуть несприятливі умови, тобто буде утворюватися конденсат з приміщення. Якщо утеплити стіну зовні, то конденсат виводиться назовні при сезонному висиханні стіни в літній період. Відбувається накопичення вологості в період опалення і виведення її в літній сезон. Якщо зроблено внутрішнє утеплення, то виходити волога не буде, так як існує перешкода у вигляді зовнішньої стіни. Таким чином, відбувається порушення вимог СНИП по паропроникності шарів зсередини назовні. У такій ситуації потрібно дотримуватися деяких умов, які допоможуть запобігти потраплянню вологи з приміщення в утеплювач. З внутрішньої сторони будинку потрібно добре закріпити пароізоляцію.
Старий дерев'яний будинок став швидко вихолоджувати, знадобилися роботи по його утепленню. Ремонт краще проводити в літню пору. Дерев'яні стіни добре просушені на сонці, температура і вологість стабільні, що важливо при проведенні фасадної ізоляції. Внутрішньо утеплення теж краще приготувати заздалегідь, перед настанням холодів.
Вам знадобиться
  • - утеплювач;
  • - пароізоляція;
  • - герметик;
  • - монтажна піна;
  • - антипірени;
  • - грунтовки проти цвілі;
  • - кисті і валики.
Інструкція
1
Утеплення чердакаНастеліте на горищне перекриття пароізоляцію з поліетилену, руберойду або толю. Насипте на неї шар із сипучих матеріалів, що утеплюють: керамзиту, шлаку, ековати або тирси з негорючими добавками. Товщина шару повинна бути близько 200 мм.
2
Залийте теплоізоляцію цементним стягуванням. Добре просушіть і застеліть дошками для ходьби. Не забувайте все обробляти протипожежними просоченнями.
3
Утеплення стін всередині помещеніяСніміте зі стін шпалери або декоративну обшивку. Обробіть очищені поверхні грунтовками глибокого проникнення проти грибка.
4
Перевірте всі кути і стики з підлогою та стелею на предмет отворів, з яких дме. Законопатьте великі діри монтажною піною або клоччям. Зробіть нову внутрішню обробку.
5
Утеплення старих оконДемонтіруйте наличники, відкоси та підвіконня зсередини будинок а. Вискобліте всі проміжки, де стикується рама зі стіною. Залийте свіжої монтажною піною. Просушіть. Зріжте зайве і поставте на місце всі зняті деталі оздоблення вікна.
6
Посадіть скла на силіконовий герметик, потім прибийте штапик і знову залийте герметиком. Ущільните рами.
7
Утеплення полаПокройте підлогу плівкою, яка затримає проникнення вологи. Укладіть зверху деревостружкові плити. Уникайте появи хрестоподібних швів. На зроблену основу настелите вбрання підлогове покриття. Таке утеплення мінімум на 10 см зменшить відстань між підлогою та стелею, що в старому будинок е може бути критично.
8
Якщо в сільському будинок е і так низькі стелі, то приділіть увагу стінам, вікнам і горищу, а на підлогу постеліть товстий килим.
9
Утеплення фасадаОбработайте зовнішню поверхню будинок а антисептиками і негорючими пропитками. Закладіть явні діри монтажною піною. Відстані між вінцями вичистіть наскільки можливо і законопатьте заново.
10
Зробіть обрешітку зовнішніх стін дерев'яним брусом, який промажьте антипиреном. Вставте в підготовлені осередки плити з мінеральною ватою або пінополістирольним утеплювачем. Закріпіть матеріал дюбелями. Зверху облицюйте сайдингом, цеглою або штучним каменем.