Як створювати кошторису.

Починаючи нову справу, будь то ремонт в квартирі, збори дитини в школу, оновлення гардероба, проведення великого родинного свята чи відпочинок за кордоном, ми часто стикаємося з питанням: у скільки це нам обійдеться? І це питання при плануванні будь-якого великого справи є для когось найважчим. Хочеться, щоб ця подія виправдало очікування і запам'яталося яскравими моментами, а не обернулося жалями про невдаху заході. Тут придасться навик правильного складання кошторису .
Інструкція
1
Плануючи велика подія, ви починаєте малювати у своїй уяві картину бажаного результату. Поки ці образи знаходяться в голові, це тільки задум, але якщо перевести його на папір і викласти послідовність подій, то це буде вже план або проект, як кому зручніше. При складанні вашого проекту слід прописати все більш детально, враховуючи деталі. Може бути, вам захочеться поставити нові двері, прибрати міжкімнатні перегородки, конкретно визначитися з видом шпалер або зробити щось подібне. Основна мета даного проектування - складання переліку конкретних дій на кожному етапі його втілення в життя.
2
Маючи на руках список кроків для досягнення наміченої мети, потрібно зайнятися складанням переліку необхідних реквізитів для кожного з етапів - спочатку шпалери, шпаклівку, плінтус, потім нові меблі, бра та інше. Написавши список, буде добре, якщо ви не раз повернетеся до його редагування через пару-трійку днів, щоб свіжим поглядом оцінити написане і доповнити чимось, випадково упущеним до цього.
3
Наступним етапом стане збір інформації про вартість потрібних товарів і послуг, які вам забезпечать успішну реалізацію задуманого. Тут можна побродити по магазинах, що само по собі приємно і дасть можливість зібрати найсвіжіші та реальні для вашого регіону відомості. Можна посидіти в інтернеті, подивитися буклети, прайс-листи відомих фірм або скористатися досвідом подруг і знайомих.
4
Тепер, маючи всі дані, які потрібні для складання кошторису задуманого вами підприємства, потрібно оформити все в таблицю і підвести підсумок. Межі вартості необхідних товарів бажано брати трохи вище середнього, враховуючи, що вам може захотітися придбати якусь річ подорожче. Краще не дуже розраховувати на сезонні знижки або різні акції в магазинах, нехай це буде для вас приємним сюрпризом. Також при наявній можливості бажано закласти в кошторис витрати на непередбачені витрати, які досягають в певних випадках 20% від загальної вартості кошторису .
Корисна порада
У разом всього зробленого у вас вийде конкретний і обгрунтований план перетворення вашої ідеї в яскравий захід, яке запам'ятається його учасникам надовго. Планування - не простий, але дуже цікавий процес, і чим більше членів сім'ї будуть в нього втягнуті, тим написаний проект буде більш проробленим. І при необхідності його легко можна буде скорегувати.