Як розрахувати кількість радіаторів опалення. Як расчитать кількість радіаторів на площу кімнати.

Розрахувати кількість радіаторів опалення зовсім не складно. Для цього вам необхідно знати площу опалювального приміщення, висоту стель, кількість вікон і дверей, а так само наявність зовнішніх стін і особливості кліматичної зони.
Вам знадобиться
  • калькулятор
Інструкція
1
Для кліматичної зони, в якій розташована європейська частині Росії і України, при звичайних умовах, які мають на увазі наявність одних дверей, однієї зовнішньої стіни і одного звичайного вікна, за основу для розрахунків беруть 40 ват теплової потужності, що припадає на 1 куб . метр загального обсягу кімнати. Припустимо, ваша кімната має довжину стін 3,6 і 4,1 м. І висоту стелі 2,5 м. Насамперед розрахуйте загальний обсяг приміщення 3,6 * 4,1 * 2.55 = 37,64 куб. м. Тепер цей обсяг множимо на питому потужність, що припадає на 1 куб. м., і отримуємо значення потужності для всього приміщення 37,64 * 40 = 1505 ват.
2
Після чого слід визначитися з типом радіаторів, які ви плануєте використовувати в приміщенні, щоб визначитися з тепловіддачу однієї секції для даного типу. Приміром, ви вибрали вид радіаторів з тепловіддачею однієї секції в 166 ват, отже, для розрахунку кількості секцій, потрібно розділити загальну потужність, необхідну для обігріву кімнати, на потужність, яку видає одна секція. В даному випадку це 1456/166 = 9.1. Отримане значення округлюється до цілого в більшу сторону. В результаті вийшло, що для обігріву кімнати необхідно 10 секцій радіатора обраного типу з тепловіддачею 160 ват.
3
Також вам слід врахувати, що якщо двері в сусіднє приміщення відсутній, то його площа також необхідно включити в розрахунки. Поряд з цим необхідно врахувати такі моменти, як наявність склопакетів і кількість зовнішніх стін. Склопакети зменшують втрати тепла, що призводить до зменшення необхідної потужності на 10-15%, а кожна додаткова зовнішня стіна - до її збільшення на 20%. Цей фактор може змінюватися для кожного окремого приміщення залежно від наявності утеплювального шару, а так же висоти розташування поверху, на якому знаходиться приміщення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kSlKU4drLcI
Зверніть увагу
Якщо ви плануєте використовувати декоративну панель для того, що б закрити радіатори, то це знизить їх ефективність на 20-30%, що теж необхідно врахувати в розрахунках.