Як зробити пташку з тіста.

Тісто - дуже м'який матеріал для ліплення різноманітних композицій і фігур. Тісто, на відміну від пластиліну, не забруднює руки. Правильно замішане тісто для ліплення не тріскається і не кришиться. Зберігати вироби з нього можна довгий час. Правда вимагає воно дбайливого поводження через свою крихкості. Наші прабабусі робили чудові фігурки, які дарували своїм друзям і родичам на свята.
Вам знадобиться
  • Солоне тісто, палички, ножик, акрилові фарби, лак, пензлики, шнурок для ніжок, бусинки для ніжок, стрічечка для петельки, клей ПВА.
Інструкція
1
Для того щоб зробити пташку з тесту, вам необхідно спочатку приготувати солоне тісто. В мисці змішайте борошно і сіль, соняшникова олія. Перемішуйте до повної пружності тесту. Якщо ви плануєте зайнятися ліпленням з маленькою дитиною, тісто зробіть не сильно щільним, а більш м'яким.
2
Намалюйте і виріжте з щільного паперу викрійку силуету задуманої вами пташки.
3
З невеликого шматочка тесту зробіть лепешечку і викладіть її на рівну поверхню. Товщина заготовки з тесту повинна бути однакова по всьому діаметру. Виріжте силует викрійки птиці, приклавши до виноградному. Надлишки тесту акуратно відокремте від силуету птиці.
4
Мокрим пальцем проведіть по краях майбутньої птиці. Тісто вирівняється і згладиться.
5
Зробіть крильце для птиці. За заздалегідь приготовленою викрійці виріжте з коржі крильце. Крило приліпите до тіла птаха. Для кращого склеювання деталей можна змочити заготовки водою.
6
На тулуб птаха, крилі і хвості зробіть надрізи ножем.
7
Паличкою на крилі поставте точки, на горлі зробіть кантик. Нижче крильця зробіть невеликий отвір. Скачайте з тесту глазик.
8
В оці зробіть маленьке поглиблення паличкою. По краях голови зробіть ножем надрізи.
9
Пташку запечіть в духовці. Крило і хвіст пофарбуйте помаранчевою фарбою. По тулубу і по краях голови намалюйте смужки.
10
Пофарбуйте середину крильця і тіло птаха по краю помаранчевою фарбою. Відповідним кольором пофарбуйте дзьоб і очей.
11
У заздалегідь зроблений отвір протягніть шнурок - майбутні лапки птаха. Зауважте вузликом шнур. А на кінчики шнура навісьте намистинки і зав'яжіть вузликами.
12
Візьміть рельєфну фарбу для кераміки і поставте на тілі птаха білі точки. Дайте підсохнути фарбі.
13
На звороті пташки приклейте клеєм ПВА петельку з стрічки. Підсушену фігурку покрийте лаком. Ваша пташка з тесту готова.