Як зробити сімейне дерево. генеалогічне древо з бісеру.

Складання сімейного (генеалогічного) древа - захоплююче заняття, що допомагає дізнатися багато нового про свій родовід і увічнити відомості про своє коріння, а потім передати цю інформацію своїм дітям. Найпростіше складати висхідний древо - таке, яке розпочинатиметься з вас і рости за рахунок додавання відомостей про ваших предків.
Вам знадобиться
  • Лист паперу, пише предмет, матеріали з сімейного архіву
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу, розташуйте його горизонтально і внизу в центрі листа позначте себе. Від себе проведіть вгору дві лінії в протилежних напрямках. Над однією з них впишіть відомості про матір, над другою - про батька. Продовжуйте розвивати дерево в сторони і вгору, вписуючи туди ту інформацію, яку знаєте самі - про бабусь, дідусів та інших родичів. Це буде чорновий варіант вашого сімейного древа.
2
За допомогою ліній позначте родинні зв'язки між батьками і дітьми, а за допомогою подвійних ліній або знака «плюс» - зв'язки між подружжям. Ви можете вказувати тільки мінімальну інформацію про родичів (прізвища, імена, дати народження і смерті), але краще доповнювати її відомостями про професії, місце народження, спадкові захворювання та т.д.
3
Коли ваші пізнання про родичів будуть вичерпані, зверніться до старших членів родини по материнській і батьківській лініях. Також використовуйте сімейний архів: фотоальбоми, свідоцтва про смерть, трудові книжки, листи і т.д. Зробіть копії всіх важливих для вас документів, а також фотопортретів кожного з членів родини. Доповніть ваше древо отриманими відомостями.
4
Коли родичі більше нічим не зможуть вам допомогти, вирушайте в місцевий архів. Там ви зможете знайти відомості про тих предків, на яких ваше дерево обривається і, можливо, дізнатися щось про їхнє життя і про їхніх батьків. Також хорошим джерелом інформації про предків можуть послужити церковно-парафіяльні (церковно-метричні) книги.
5
Якщо ви відчуєте великі труднощі в самостійному пошуку інформації, ви можете звернутися в одну із спеціалізованих фірм, де за певну плату для вас зберуть відомості про ваших предків, простежать історію вашого прізвища і навіть відшукають дальніх родичів.
6
Коли кількість зібраної інформації вас задовольнить, і чорновий варіант сімейного дерева здасться вам досить об'ємним, можна буде приступити до завершального етапу - оформленню отриманих відомостей. Для цього ви можете використовувати аркуш ватману великого формату і накреслити (або намалювати) генеалогічне дерево вручну, при бажанні наклеївши туди фотографії рідних.
7
Якщо оформлення вручну здається вам занадто довгим і трудомістким, ви можете скористатися однією з безлічі комп'ютерних програм, що дозволяють легко і швидко зробити електронну версію генеалогічного древа. Результат ваших праць можна буде роздрукувати, викласти в інтернеті або просто зберегти на диску.