Як розробляти стопу.

Стопа людини - складна анатомічна структура, що складається з 26 плоских і широких кісток, які з'єднані між собою міцними зв'язками. Травматичні ушкодження стоп, на жаль, відбуваються нерідко, від цього ніхто не застрахований. Причиною може послужити не тільки удар, ходіння по нерівній поверхні, але і спортивні професійні травми.
Інструкція
1
Тренування, що включають бігові вправи або стрибки, дають сильне навантаження нижнім кінцівкам, а основна частина напруги посідає стопу . Саме стопа отримує і розподіляє вагу тіла під час руху. Як же розробити стопу , якщо ви мали необережність пошкодити її? Існує декілька способів.
2
Перший спосіб - звернутися в кабінет ЛФК, де досвідчений фахівець порадить вам потрібний комплекс фізичних вправ і тренажери.
3
Другий спосіб - придбати тренажер для реабілітації після травм. Регульована система навантажень, встановлювана за допомогою важків різного номіналу, розробить стопу .
4
І третій спосіб - гімнастика для стоп. Плюси гімнастики полягають в тому, що вона не забере у вас багато часу і коштів, виконується в домашніх условіях.Прімери вправ: Витягніть ноги по прямій лінії. Протягом 5 секунд з максимальним зусиллям нахиляйте стопи від себе. Повторіть 5 разів; Виконайте те ж саме, але стопи нахиляйте до себе, усередину і врізнобіч назовні (вліво-вправо); Кілька разів обертайте ступнями за і проти годинникової стрілки, не піднімайте при цьому ноги; Ноги витягніть, але без напруги. З максимальним зусиллям протягом 5 секунд спробуйте розсунути пальці ніг в сторони на можливо більшу відстань. Повторіть 5 разів; Ноги витягніть без напруги. З максимальним зусиллям протягом 5 секунд притискайте до підошви всі пальці ніг одночасно. Повторіть 5 разів.
Низький підйом стопи може бути вродженим або придбаним, він також може вказувати на проблеми будови цієї частини тіла. При занятті танцями багато марно намагаються хоча б візуально збільшити підйом, але для реальних результатів є кілька дієвих вправ.
Інструкція
1
Кожен день по 5-7 хвилин ходите по твердій поверхні на носочках. М'язи отримують набагато більше навантаження і починають розтягуватися. Не лінуйтеся. Регулярні вправи - запорука успіху.
2
Виконуйте ходьбу на зовнішній і внутрішній стороні стопи по черзі. Уроки фізичної культури в школі не пройшли даром - тепер ви знаєте, як виконувати безліч вправ по зміцненню стопи. Вони ж допоможуть збільшити її підйом. Вправа варто також виконувати на твердій поверхні, щодня і не менше 5 хвилин.
3
Захоплюйте олівець. Розташуйтеся на дивані, на підлогу поруч покладіть олівець чи ручку. Пальцями однієї ноги, не допомагаючи при цьому інший, захоплюйте і піднімайте олівець.
4
Робіть масаж стоп - самостійно або у фахівців. Другий варіант краще тим, що розробка м'язів стопи буде більш професійна, а значить, і більш ефективна.
5
Катайте пляшки. Візьміть дві скляні пляшки, сядьте, поставте на них ноги і катайте по підлозі тільки за допомогою ніг. Варіант складніше - встати біля стіни, впертися в неї руками, стати на дві пляшки і катати їх вже в положенні стоячи. В якості опори можна використовувати стілець.
6
Тягніть шкарпетки. Постійно і при будь-якій зручній ситуації. Разуйтесь і старанно витягайте носочки вперед. Робіть це вдома, на роботі і на навчанні. Лише сталість дасть ефект.
7
Покладіть ногу підйомом вниз на лавку, витягніть її, обіпріться всім вагою і починайте тягнутися. Носок при цьому тягнеться вперед. Дійте повільно і акуратно, щоб випадково не пошкодити зв'язки.
8
Скористайтеся ортопедичними устілками. Спеціальні устілки мають анатомічну форму стопи. Підберіть зручну для вас в ортопедичному магазині за допомогою продавців, носіть не менше трьох годин на день.
Зверніть увагу
Перегляньте балетні курси по розтяжці, в будь-якому з них присутня чимала частка на роботу зі стопою.