Як зробити самому масляні фарби. чи можна зробити масляні фарби.

Масляні фарби - це головний матеріал для олійного живопису. І якщо сьогодні практично всі воліють купувати готові набори, то минулого виготовляти масляні фарби для себе кожен художник повинен був сам. Склади і секрети змішування в чому обумовлювали те, як виглядають картини різних майстрів після висихання.
Вам знадобиться
  • Пігменти, розчинник, масло, лак, керамічні або скляні посудини для змішування
Інструкція
1
Посуд для змішування фарб не повинна бути металевою, бо багато пігментів хімічно активні, вони прореагують з металевою поверхнею. Для змішування слід вибрати ємності з хімічно нейтрального матеріалу. Те ж стосується і паличок, якими фарби будуть розмішуватися.
2
Для того щоб зв'язати пігмент в масляних фарбах, буде потрібно масло. Використовуються наступні його види: лляне, горіхове, макове або конопляне. Дуже рідко і в особливих цілях використовують соняшникова або оливкова олії. Також знадобляться розчинники - летючі рідини, здатні розчиняти смоли рослинного походження.
3
Барвник або пігмент обумовлює колір готової олійною фарби . Масло і розчинник випаровуються, твердіють, а фарба висихає. Пігменти впливають на здатність розчинників висихати, тому різні фарби сохнуть з різною швидкістю. Щоб контролювати цей процес, потрібні різні масла, що мають різні швидкості висихання.
4
Щоб зробити масляні фарби самостійно, потрібно взяти пігмент, використовуваний для отримання фарби певного кольору і додати в нього масла та розчинники. Для пігментів використовуються різні речовини, серед яких є й токсичні. Натуральні пігменти бувають дуже рідкісні і дорогі, часто їх замінюють найбільш схожими або синтезують. Перед тим як змішати масляні фарби , слід з'ясувати пропорції пігменту, розчинника і масла.
5
Різні художники при написанні картин бажають отримати свої власні ефекти, тому додають особливі речовини в фарби . Наприклад, бджолиний віск сприяє тому, щоб фарба при висиханні не розшаровується на сухий і вологий шар, а ставала більш еластичною. Ще віск додає фарбі матовість. Смоли дозволяють зробити поверхню живописного шару більш гладкою і глянсовою, а сама фарба стає твердіше. Скипидар, добре очищений керосин та лаки розріджують фарби , але швидко висихають.
Зверніть увагу
Для деяких фарб не використовуються чисті пігменти, в них додають і інші пігментні складові - для того, щоб урівноважити час висихання фарби з іншими кольорами.
Корисна порада
В різні часи художники використовували різні розчинники і разжіжітелі для своїх фарб. При виборі додаткових інгредієнтів вони керувалися тим, що допоможе досягти бажаного результату. Багато з них експериментували, так як властивості речовин були погано вивчені. Методика змішування більш-менш усталилася тільки в XIX столітті. Тоді ж більшість художників перейшло на покупні фарби.