Як замовляти з ebay: інструкція.

Користувачі, які спробували щось купити або продати за допомогою інтернет-сервісу eBay, вже знайомі з принципами аукціонної торгівлі. Новачкам така процедура покупки товарів здається досить складною, однак, цій практиці вже кілька століть. Просто з розвитком Інтернету стало можливим здійснювати торги, не виходячи з дому.

Перед тим як вирішиться щось купити на аукціоні, необхідно уважно вивчити інформацію як про проданий товар, та і про продавця. Якщо в процесі пошуку потрібний товар знайдений, відкривайте сторінку і уважно перегляньте всю інформацію. Кожна сторінка про товар повинна мати три обов'язкових секції:

  1. Загальна інформація про умови торгів: встановлена ставка, час до закінчення прийому ставок, адреса і місце, де знаходиться виставлений на продаж товар, рейтинг продавця і ряд інших деталей.
  2. Інформація про товар: короткий опис, фотографія, інструкція від продавця, способи оплати, умови пересилання, страховка, порядок сплати податків і умов повернення товару.
  3. Інформація про торги: поточна ставка (ціна) і мінімальна сума для підняття ціни товару.

Якщо вас влаштовує пропонований товар, але якоїсь інформації про нього немає, ви вправі замовляти з eBay додаткові дані. Але тільки робити це потрібно до закінчення торгів, а також до моменту вашої участі в торгах.

На eBay прийняті наступні формати проведення аукціонів:

  • Стандартний (Standart) - це коли за одиницю товару (або групи товарів) призначена найвища ціна, то він переходить до покупця, який запропонував цю ціну.
  • Dutch Auction - так званий «Голландський аукціон». Це коли з групи однакових предметів можна купити якусь частину або одну одиницю товару. Причому купити за ціною, що відрізняється від ціни за аналогічні товари, куплені іншими покупцями.
  • Reserve Price Auction - ще один вид аукціону, в якому від покупців прихована зарезервована продавцем мінімальна ціна, за яку він готовий продати свій товар. Якщо в результаті торгів покупці, шляхом підняття ціни подолають зарезервовану ціну, тоді товар буде проданий. Якщо ні - товар буде вважатися непроданим, а торги - не відбулися.

Також можна замовляти з eBay розсилку на товари, які продаються за схемою «Купити зараз» - Buy it Now. Для покупки досить заплатити ціну, зазначену у надісланому прайс-листі Buy it Now. Але, так само як і при аукціонних торгах, необхідно переконатися, що продаваний товар підходить до ваших запросам.Кроме того, перегляньте інформацію про продавця (у книзі відгуків - Feedback), його рейтингу, чи підходять вам умови доставки, чи виправдана вартість пересилки, і чи влаштовує вас вказаний продавцем тип оплати.