Як розплавити золото в домашніх умовах. виготовити піч до 3000 с в домашніх умовах.

Для виготовлення в домашніх умовах виробів з дорогоцінних металів потрібна плавильна піч. Зрозуміло, вам не буде потрібно промислова установка, що дозволяє переробити кілька кілограмів золота, адже ви не збираєтеся займатися виробництвом ювелірних виробів на продаж. Цілком вистачить невеликої печі, здатної задовольнити ваші скромні творчі запити.
Інструкція
1
Яким вимогам повинна задовольняти домашня піч для плавки металів? Вона повинна володіти широким діапазоном нагріву, бути компактною і зручною у використанні. При наявності навичок і вмінь ви можете зібрати установку, в якій вуглеграфітові порошок засипається між двома такими ж за складом електродами, до яких підводиться напруга 25-50 В. Знадобиться також досить потужний трансформатор (типу зварювального).
2
За рахунок відповідного опору в графітовому порошку утворюється поступовий інтенсивний нагрів. У такій електричної печі температура може доходити до 3000оС, цей режим дозволяє плавити невеликими порціями практично всі метали, включаючи золото .
3
Час розігріву печі відбувається в інтервалі від 3-х до 5-ти хвилин. Це дозволяє керувати процесом плавки металу, включаючи і вимикаючи трансформатор. Оскільки метал плавиться невеликими порціями, він не розпливається всередині печі і досить добре тримає форму.
4
Електрична плавильна піч виготовляється з доступних матеріалів: кахельної або цементної плитки, графіту і слюди. Розміри печі можуть бути різними і залежать від потужності мережі та вихідної напруги трансформатора. Чим вище ця напруга, тим більше відстань між електродами. Так, застосування зварювального трансформатора, що видає до 60 В, вимагає відстані між електродами близько 200 мм. В цьому обсязі печі можна розплавити кілька десятків грамів золота або срібла.
5
Як електроди підійдуть щітки від потужного електромотора. При неможливості використовувати такі щітки їх можна випиляти з шматка графіту. В електроді передбачте збоку два отвори діаметром 5 мм, в які вставляється багатожильний мідний провід. На внутрішній стороні електродів напилком зробіть насічку для поліпшення контакту з графітовим порошком.
6
Слюда виконує роль футеровочного шару стінок печі. Вона є хорошим теплоізолятором. Зовнішні стінки зміцните цементної плиткою товщиною в 10 мм. Підставкою для печі служитиме звичайний цегла, покладений на емальований металевий піддон з бортами.
7
вуглеграфітові порошок можна отримати, обробивши напилком відслужили своє стрижні. В процесі плавки порошок буде поступово вигоряти і потребують заміни.
8
Зібрана піч підключається до трансформатора товстими мідними проводами з зовнішньої ізоляцією щоб уникнути короткого замикання. Готову піч прогрійте, щоб надалі вона працювала без кіптяви і гару.
9
Плавка відбувається так: спочатку за допомогою лопатки в середині печі роблять лунку в порошку, в неї кладуть першу порцію металу і закопують. Якщо використовується золото й лом різної величини, то спочатку вміщують найбільший шматочок, а в міру його розплавлення додають дрібні частини.
10
Щоб переконатися в тому, що метал розплавився, трохи покачайте піч. Поверхня порошку при цьому буде колихатися. Після розплавлення метал перевертають і знову плавлять. Так повторюють доти, поки заготовка не прийме кулясту форму (це свідчить про якість розплаву).
11
Після плавки металеві заготовки підлягає куванні. Виріб треба обстучать на ковадлі невеликим молоточком.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що зварювальний трансформатор вимагає дуже обережного поводження. Вимикач мережі трансформатора повинен знаходитися поряд з вами, в зручному місці. Забороняється залишати працюючу піч без нагляду. Поруч тримайте ємність з водою, де будуть остуджувати гарячі заготовки.
Корисна порада
З метою схоронності дорогоцінного металу його можна помістити в скляну ампулу з-під ліків і плавити в такому вигляді. Скоринка зі скла потім легко осиплеться при охолодженні у воді.
Золото - той дорогоцінний метал, прикраси з якого люблять всі дами світу і не тільки дами. Напевно в кожному будинку знайдеться золота річ, яка вже вийшла з моди, зламана або залишилася у спадок від бабусі і нікому не потрібна в такому вигляді, як вона є. В цьому випадку, ідеальним варіантом для того, щоб золота річ ще придалася - буде її переплавлення.
Вам знадобиться
  • - електрична піч;
  • - вуглеграфітові порошок;
  • - два углеграфітових електрода;
  • - трансформатор;
  • - мідний провід ;
  • - слюда;
  • - спеціальна лопатка.
Інструкція
1
У виробничих масштабах золото переплавляється в спеціальних печах і промислових установках, чого, звичайно ж, вдома немає і бути не може. Але для переплавки золота будинки зовсім і не потрібно мати спеціальних установок. Цілком достатньо, щоб у вас вдома була звичайна домашня піч.
2
Відмінним варіантом буде електрична піч, де вуглеграфітові порошок засипається між двома такими ж за складом електродами і після цього підводиться до них напруга 25-50 Вт і встановлюється потужний трансформатор.В такій печі температура нагрівання може доходити до 3000 градусів. Це дозволить плавити невеликі шматочки золота.
3
Збирати таку піч ви можете з будь-яких підручних будівельних матеріалів, таких, наприклад, як цементна або кахельна плитка, слюда і т.д. Розміри вашої печі так само можуть бути різним. Як електроди ви можете взяти щітки від потужного електромотора або просто випиляти такі щітки зі шматка графіту. Електроди повинні обов'язково мати 2 отвори, в які слід протягнути мідний провід.
4
Слюда же в печі гратиме роль теплоізолятора. Зовнішні стінки печі слід робити товщиною не менше 10 мм, а підставкою для вашої печі може бути звичайний цегла, покладений на металевий поддон.Пріготовьте вуглеграфітові порошок для своєї печі. Його можна отримати шляхом обробки напильником непотрібних стрижнів. Пам'ятайте, що з часом порошок вигорить і його потрібно буде заменіть.Подключіте зібрану піч до трансформатора. Для цього слід використовувати товсті мідні дроти, що мають зовнішню ізоляцію.
5
Зробіть за допомогою спеціальної лопатки в середині печі невелику лунку, потім прогрійте піч і покладіть в лунку невелика кількість дорогоцінного металу.
6
Зачекайте деякий час, похитуючи піч, по можливості, щоб метал розплавився повністю. Якщо поверхня порошку, куди вміщено золото колишеться, переверніть метал і знову залиште на деякий час. Перевертайте доти, поки не утвориться куляста форма золотий заготовки.
7
Дістаньте золото і опустіть у воду на 1-2 секунди для охолодження. Тепер можна приступати до куванні металу за допомогою невеликого молоточка.