Як малювати картини маслом. Як малювати олією на картоні.

Масляна живопис - одна з найбільш поширених технік для малювання картин. Олійні фарби забезпечують картині довговічність. Кольори з часом не псуються, а сама техніка надає широкі можливості і в той же час не є надто складною, що дозволяє швидко їй навчитися.
Вам знадобиться
 • Мольберт, пензлі, фарби, розчинник, палітра, лаки, мастихін, ганчірочки, гарантування поверхні: полотно на підрамнику, картон або полотно на картоні
Інструкція
1
Для малювання вам знадобиться натягнутий на підрамник полотно чи інша поверхня, придатна для живопису олійними фарбами. Також використовуються картон або полотно, наклеєне на картон. Всі поверхні повинні бути заґрунтовані. Якщо ви тільки починаєте малювати маслом , то краще купити готові заґрунтовані полотна в магазині.
2
Мольберт - це те пристосування, на яке ставиться підрамник з картиною. Без мольберта малювати вкрай незручно. Також вам знадобляться і інші інструменти, в тому числі мастихін - спеціальна лопаточка, якою зручно змішувати фарби. Є навіть техніка малювання мастихіном.
3
Кисті - як правило, початківці художники набувають кисті з жорсткої щетини, але також стануть в нагоді і м'які кисті. Можна малювати практично чим завгодно, головне - не варто робити це пальцями, так як фарби і речовини, що входять до їх складу дуже токсичні. Вони можуть проникнути через шкіру в організм і викликати отруєння.
4
Перед тим, як почати писати маслом , змішайте фарби до потрібного відтінку на палітрі. В цьому допоможе мастихін. Щоб очистити кисть від фарби, використовуйте розчинник і ганчірочки. Найкраще отримувати відтінок, змішуючи максимум трьох фарб. Традиційний матеріал для палітри - дерево, але скло також відмінно підходить так як воно не вбирає фарби і не реагує з ними.
5
Як розчинник часто використовують скипидар, але він досить токсичний. Сьогодні існують менш токсичні розчинники з більш приємними запахами, ними користуватися приємніше.
6
Після того як ви закінчите писати, кисті потрібно сполоснути в розчиннику, а потім вимити в теплій воді, використовуючи мило або шампунь. Кисті рекомендується не складати в коробки, а тримати в стаканчику, щоб вони могли висохнути. Найкраще встановити в ємність з розчинником для митися кистей додаткове дно з дірочками. Так фрагменти фарби будуть осідати на дні, не заважаючи споліскувати кисті, а термін служби розчинника можна істотно продовжити.
7
Процес живопису індивідуальний. Кожен використовує свої прийоми і хитрості. Звичайно, навички малюнка знадобляться кожному, хто вирішив зайнятися масляним живописом. Зазвичай перед тим як почати основний малюнок, на полотно наносять подмалевок. Це контури, які пишуть дуже сильно розведеної фарбою. Вони практично непомітні. Потім вже починається саме малювання. Олійні фарби наносять шарами, з часом все більше опрацьовуючи деталі.
Корисна порада
Коли картина готова і висохла, її покривають лаком. Зазвичай вичікують приблизно рік, щоб фарби повністю висохли. Лакове покриття дозволяє захистити фарби на картині від осипання та взаємодії з повітрям. Так картини зберігаються набагато довше.
Процес написання картини маслом набагато складніше малювання аквареллю або олівцем. Художнику, крім таланту, потрібно уміння вибирати полотно, заґрунтувати його, знати, як і чим розводити фарби.
Вам знадобиться
 • - відріз полотна;
 • - клей ПВА;
 • Для грунтовки 1 кв.м. полотна:
 • - 15 г сухого столярного клею;
 • - півтори склянки води;
 • - чверть склянки білил цинкових сухих;
 • - 1 куряче яйце.
 • Або можна взяти вже загрунтований полотно на підрамнику.
 • - кисті різних розмірів;
 • - вайт- спірит;
 • - палітра;
 • - олійні фарби.
Інструкція
1
Якщо вас не влаштовує вже загрунтований полотно з магазину, ви можете самі натягнути тканину на підрамник і обробити ґрунтовкою. Спочатку правильно виберіть полотно. Найчастіше художники використовують лляне полотно. Найбільш підходящим вважається прядив'яний полотно - конопляний. Однак такий матеріал рідко з'являється в магазинах. При виборі матеріалу намагайтеся уникати джуту або бязі. Перший не дуже міцний, а бязь схильна до гниття.
2
Далі натягніть полотно на дерев'яну раму. Спочатку не дуже міцно прибийте тканину по кутах підрамника. Потім натягніть і закріпіть посередині сторін. Потім міцно натягніть на кути і також закріпіть. Пам'ятайте, що полотно прибивається меблевими цвяхами.
3
Потім полотно потрібно проклеїти і заґрунтувати. Проклейка потрібна для того, щоб грунт і фарба не просочувалися крізь тканину. Для проклейки можна взяти клей ПВА і щільним шаром намазати на тканину. Поки він буде сохнути, приготуйте ґрунтовку. Один з рецептів її приготування такий: Гранули клею розмочити водою і дайте їм набрякнути. Варіть до закипання на водяній бані, але не кип'ятіть. Потім остудіть клейовий розчин, додайте в нього жовток, білила і перемішайте. Емульсія повинна по густоті нагадувати сметану. Грунт нанесіть на полотно в декілька шарів. Після висихання обробіть наждачним папером.
4
Можна приступати безпосередньо до малювання. Для цього процесу художники беруть зазвичай плоскі кисті - ними зручніше писати маслом . Фарби змішують на палітрі. Якщо необхідно розбавити фарбу, використовують лляне масло, скипидар, різні спеціальні лаки - акрил-фісташка, пихтовий, дамарний.
5
Спочатку вугіллям або сильно розведеної фарбою нанесіть контур майбутнього малюнка. Потім починайте більш ретельне промальовування. В процесі написання картини очищайте кисті ганчірочкою або уайтрспіритом. Вибирайте той, що подорожче - він майже не має неприємного запаху.