Як перевірити діамант. Як перевірити підручними засобами діамант.

Діамант, в перекладі з французької означає «блискучий», багатьох він так і манить до себе своїм блиском і вишуканістю, але це все притаманне лише справжнього каменю.

Визначити справжність діаманта в більшій мірі зможе лише спеціаліст. Але не завжди є можливість звернутися за порадою до профі. Все ж є кілька способів перевірити діамант в домашніх условіях.Еті поради допоможуть вам розрізнити відверту копію та оригінал. Приготуйтеся уважно оглянути діамант, з усіх боків, ретельно, враховуючи його унікальну можливість заломлення света.1) Камінь, який не укладено в оправу, можна покласти на лист газети або журналу, неважливо, головне щоб там був текст. Якщо через камінь проглядаються букви, і вже тим більше вони збільшуються в розмірах - це підробка. Істинний же діамант не дозволити побачити ні цифр, ні букв і вже тим більше не стане працювати як збільшувальне стекло.2) Посвітивши ліхтариком на камінь, можна також перевірити його на справжність. Справжній діамант не пропускає світло через себе, а лише тільки світлий ареол навколо скаже про непідробності брілліанта.3) перевірити діамант можна подихавши на нього, якщо він залишається чистий і прозорий, то перед вами справжній камінь, так як алмази відмінні провідники тепла. А ось скло, кварц та інші, миттєво покриються туманом. Але слід врахувати, що є камінь під назвою муссаніт, який, найімовірніше, стійко витримає подібну проверку.4) Оглянувши ближче істинний діамант, можна знайти на його поверхні різні вкраплення, зовсім мізерні, інших мінералів, які утворилися внаслідок його формування. Однак, бульбашки до цього не відносяться, вони можуть бути тільки на підроблених камнях.5) У справжньому діаманті не може бути стертих граней або заокруглених краев.6) Купуючи дешево «діамант» знайте напевно - перед вами підробка чистої води, бо справжній алмаз варто чималих денег.7) Якщо Ви купуєте виріб з діамантом, зверніть увагу на те, що тильна сторона його повинна бути відкрита, для того, щоб можна було переглянути камінь з усіх боків, до того ж вона не повинна бути зеркальной.8) Незважаючи на надміцність діаманта, його можна легко подряпати шматочком металу або скла, тому краще не вдаватися до подібного методу проверкі.9) Побутує помилкова думка, що алмаз повинен переливатися різними кольорами. Всі відтінки сірого - ось що свідчить про справжність брілліанта.10) Помістивши діамант в воду, Ви зможете визначити, чи не зроблено ваш камінь з комбінації істинного і підробленого матеріалу, що теж практикується. У воді буде видно стик, якщо це має місце.

Алмаз - це дорогоцінний камінь, найдорожчий з усіх існуючих. В природі він зустрічається як мінерал, відмітною властивістю якого є його виняткова твердість. Ювелірні прикраси з алмазом були і залишаються найбажанішими. Перевірити справжність цього каменю може тільки фахівець з геммологии або експерт в області ювелірного мистецтва. Однак якщо вам необхідно придбати алмаз без залучення фахівців, застосуйте декілька тестів для перевірки його справжності.
Інструкція
1
Опустіть камінь в чисту воду. За допомогою цього тесту можна визначити цілісність алмаза. Якщо верхня частина каменю справжня, а нижня - це підробка, то в воді буде видно місце стиковки цих частин.
2
Поспостерігайте за блиском алмаза. Він повинен переливатися відтінками сірого кольору. Якщо він виблискує всіма кольорами веселки, то це камінь низької якості або підробка.
3
Подихаєте на камінь. Справжній алмаз НЕ помутніє, а підробка на кілька секунд «затуманиться».
4
Обережно потріть алмаз наждачним папером. Якщо в процесі цього з'явилися подряпини, то це підробка. Однак до складу такого паперу не повинна входити алмазна крихта, інакше можна зіпсувати камінь.
5
Проведіть зважування каменю. Цирконій, який часто видають за алмаз, набагато важче дорогоцінного каменю. Ви можете скористатися цим способом перевірки за наявності у вас таблиці, в якій зазначено відповідність розміру і ваги в грамах або каратах.
6
Якщо дорогоцінний камінь знаходиться в оправі, то перевірте, наскільки вона відповідає статусу каменю. Справжній алмаз не встановлюють в дешеву оправу. На ній має бути клеймо, яке вказує на якість металу.
7
Ви можете також перевірити справжність каменя в лабораторних умовах. Покладіть алмаз під ультрафіолетове випромінювання. Яскраве блакитне світіння вказує на його якісність. В рентгенівських променях справжні алмази не видні. Матеріали, з яких виконують підробки, мають деяку ступінь непроникності для такого випромінювання.
8
Якщо ви не впевнені, що навіть за допомогою системи тестів можете відрізнити справжній алмаз від штучного, зверніться до кваліфікованого фахівця. Існують різні методи ідентифікації натуральних і штучних каменів, які за хімічним складом близькі до природних.