Як зробити ляльку-маріонетку. Як зробити ляльку маріонетку в домашніх.

Діти обожнюють театр, але висидіти навіть найкоротша подання від дзвінка до дзвінка під силу не кожній дитині. На щастя, театр можна організувати і в домашніх умовах, а потім запропонувати малюкові самому зробити виставу. До виготовлення ляльки-маріонетки можна залучити і дітей. Звичайно, саморобна лялька буде неідеальна з погляду техніки виготовлення, але вона буде набагато миліше і дорожче будь магазинної іграшки.
Вам знадобиться
  • Невеликий кульку з щільного матеріалу, шматочок тканини, товста дріт, вовняні нитки або солома, гудзики, намистини, картон, олівець, клей, нитки та голки, невелика пляшка, шило, скотч, волосінь, картон, дерев'яні планки, ножиці.
Інструкція
1
Отже, підготувавши все необхідне, можна приступати до виготовлення ляльки. Починати потрібно з голови. Візьміть невеликий кульку з твердого матеріалу, наприклад, тенісний м'ячик, і обтягніть його щільною тканиною, обв'язавши з'єднані кінці ниткою. Далі візьміть дріт і проколіть нею голову на рівні вух, а кінці загніть в петельки.
2
Далі слід декорувати голову. Очі, ніс і рот можна намалювати, зробити з картону, гудзиків або намистин і приклеїти або пришити до голови. Волосся можна зробити з соломи або товстих вовняних ниток. Розподіліть волосся так, щоб вони прикривали зволікання-вушка. Голова готова.
3
Тіло ляльки можна зробити з невеликої пластикової пляшки. Підійде пляшка від шампуню або мінеральної води. Шилом зробіть чотири проколу в місцях кріплення рук і ніг і вставте в проколи шматочки дроту завдовжки 15-20 сантиметрів. Ще раз проколіть пляшку ззаду на рівні ніг і також вставте в неї дріт. Дріт можна закріпити на пляшці скотчем або липкою стрічкою. На кінцях дроту також зробіть петельки, як і на голові.
4
Далі виготовляємо руки і ноги. Невеликі шматочки волосіні (15-20 сантиметрів) обмотайте картоном або щільним папером і згорніть у вузький рулончик. Можна зробити ноги і руки з двох з'єднаних рулончиків, тоді кінцівки зможуть згинатися в колінах і ліктях. Один кінець рулончика закріпіть скотчем, другий прикріпіть до тулуба за дротяні петельки. Кисті і стопи можна зробити з кольорового картону.
5
Потім потрібно зшити ляльці одяг із тканини. Одяг має бути вільним, щоб не заважати руху маріонетки. На голову можна надіти капелюх або прикрасити голову вінком з квітів і листочків.
6
Наша лялька готова. Далі потрібно зробити кріплення, керуючий її рухами. Візьміть три дерев'яні планки, одна з них довжиною 25 сантиметрів, інша - 15 сантиметрів, а третя - 13 сантиметрів. У першій просвердлите дірку на одному з кінців, у другій - по одній дірці на протилежних кінцях, а в третій - по дві дірки на протилежних кінцях. Тепер з'єднайте планки так, щоб друга і третя планки були перпендикулярні першою.
7
З'єднайте кріплення і петельки на маріонетку волосінню. Волосінь повинна бути різної довжини: для рук - 50 сантиметрів, для голови - 40 сантиметрів, для ніг - 90 сантиметрів, для заду - 70 сантиметрів. Якщо ваша дитина хоче сам керувати лялькою, довжину лісок можна пропорційно зменшити.
8
Тепер ваша маріонетка готова до свого першого поданням. Зробивши ще пару персонажів, ви зможете розігрувати улюблені казки та мультфільми. Ваша дитина буде в захваті!