Як продати ділянку.

Земельна ділянка - мрія багатьох росіян. Це і прекрасний відпочинок для дорослих і дітей, і завжди свіжі та екологічно чисті овочі та фрукти. Саме тому попит і пропозиція на ринку земельних ділянок незмінно високі.

Якщо ви хочете вигідно продати ділянку, можна звернутися до ріелторам. Професійне агентство знайде потенційних покупців, підготує документи, оформить договір купівлі-продажу. Якщо ж ви обмежені в засобах, то можна зайнятися продажем ділянки самим.

Кадастровий облік

Будь земельну ділянку до продажу необхідно поставити на кадастровий облік. Щоб ділянку був врахований в земельному кадастрі, необхідно подати заяву з додатком правовстановлюючих документів на землю до відповідного адміністративного органу. В результаті власник земельної ділянки отримує кадастровий план (карту) ділянки з присвоєним унікальним номером.

Правовстановлюючі документи

Щоб продати дачну ділянку, необхідно заздалегідь підготувати правовстановлюючі документи на землю і, при наявності на ділянці житлового будинку, на недвіжімость.Право власності на землю можна отримати тільки в разі, якщо межі ділянки узгоджені. Якщо ж за підсумками межування ділянка виявилася більше розміру, зазначеного в документі на надання землі, то необхідно додаткову площу узаконіть.Для ділянок, придбаних після 31.01.1998 р, правовстановлюючим документом є свідоцтво про державну реєстрацію права власності на землю. Ділянки, придбані до зазначеного терміну, повинні пройти перереєстрацію. Перереєстрацію права власності на земельну ділянку можна провести одночасно з реєстрацією договору купівлі-продажу.

Договір купівлі-продажу

Договору купівлі-продажу земельної ділянки укладається в простій письмовій формі і, при необхідності, завіряється у нотаріуса.В договорі повинні бути вказані відомості про продавця та покупця, інформація про предмет договору - ділянці (відповідно до кадастровим планом), вартість договору і порядок взаєморозрахунків. При необхідності в договорі на підставі документів БТІ описується житловий будинок. Додатково в договорі купівлі-продажу обговорюються умови передачі власності, платник держ. мита, гарантії відсутності обтяжень і т.п.Государственная реєстрація переходу права власності на землюЧтоби правильно продати ділянку землі, потрібно зареєструвати договір в реєстраційній палаті. Для цього має бути підготовлений пакет документів, що включає в себе:

  • заяву на реєстрацію;
  • документи, що посвідчують особи учасників угоди;
  • договір купівлі-продажу;
  • правовстановлюючі документи на землю;
  • квитанція про оплату держ. мита;
  • кадастровий план ділянки;
  • інші документи (наприклад, якщо ділянка знаходиться в частковій власності або власником є неповнолітній)