Як малювати сухим пензлем. всі тонкощі малювання сухим пензлем.

Малювання сухий пензлем - це особлива техніка, яка лежить на стику графіки і живопису. Малюють на незаґрунтовані поверхні, при цьому використовуються дуже жорсткі кисті і масляні фарби. Техніка суха кисть полягає в тому, що фарби розтираються на папері або тканини, при цьому фарби використовується дуже мало.
Вам знадобиться
  • жорсткі кисті, папір, олійна фарба, жорсткий ластик, гуашеві білила, палітра
Інструкція
1
Щоб зробити малюнок сухий пензлем, можна використовувати папір або тканину. Папір краще взяти текстурированную, наприклад, під полотно або під яєчну шкаралупу. Акварельний папір відмінно підходить для малювання сухий пензлем. Кисті слід вибрати жорсткі, дуже гарні зі свинячої щетини.
2
Олівцем нанесіть на папір контури малюнка. Потрібно робити це дуже легко і акуратно, так як фарби використовуються малонасичені, і їх шар досить тонкий. Якщо жирні олівцеві лінії будуть помітні, то це зіпсує малюнок. Краще пропрацювати малюнок заздалегідь на іншому аркуші паперу, щоб на етапі нанесення контурів не застосовувати ластик. Він зашкодить текстуру паперу, а також може сприяти появі катишков. Чи не нерівну і в кошлатання поверхню фарби ляжуть погано.
3
Після того, як контури малюнка готові, починається робота кольором. Перед тим, як приступити до роботи фарбою, її потрібно нанести на палітру і розтерти з допомогою мастихіна до однорідного стану. Не повинно бути грудочок або згустків, фарба повинна являти собою ідеальну пасту.
4
Візьміть пензлем трохи фарби, а потім кілька разів проведіть їй по палітрі. Так фарба рівномірно розподілиться по щетині кисті. Фарби не повинно бути багато, інакше можна зіпсувати весь малюнок. Якщо фарба скінчилася, то можна взяти ще й також точно розосередити фарбу по кисті за допомогою палітри.
5
Починати малюнок слід великий пензлем. Пропрацюйте нею основні тони. Потім візьміть кисть трохи менше і працюйте з дрібнішими тоновими елементами малюнка. І так до тих пір, поки малюнок не буде майже повністю готовий. Обережно втирайте фарбу в папір, не надто сильно і не дуже багато фарби.
6
Відблиски зазвичай наносять гуашевими білилами, коли увесь інший малюнок готовий. Такі білила дуже швидко сохнуть і вони непрозорі.
Корисна порада
Кількість кистей, яке вам знадобиться, якщо ви вирішили малювати сухим пензлем, залежить від вашої майстерності володіння технікою і від поставлених в конкретному випадку завдань.