Як зробити своїми руками тумбу. Як зробити тумбочку своїми руками.

Майже в кожному сучасному будинку є телевізор і апаратура, супутня йому - відеомагнітофони, DVD-плеєри, акустична система, і багато іншого. Для телеапаратури зручно використовувати спеціальну тумбу , в якій також можна зберігати компакт-диски з фільмами і відеокасети. Ви можете купити таку тумбу , а можете заощадити кошти і докласти свій творчий потенціал до виготовлення тумби під телевізор власними руками.
Вам знадобиться
  • - ламінований ДСП,
  • - скло,
  • - шурупи,
  • - столярний клей ПВА,
  • - декоративна окантовка,
  • - меблеві коліщатка.
Інструкція
1
Як матеріал для тумбочки використовуйте міцний ламінований ДСП для складання меблів, товщиною 16 мм. Складіть креслення деталей тумбочки, визначте розміри кожної деталі, і відповідно до розмірів здобувайте матеріали. Для внутрішніх поличок тумби використовуйте скло товщиною 4 мм. Також вам будуть потрібні меблеві шурупи, столярний клей ПВА, декоративна окантовка і меблеві коліщатка.
2
Розмітьте листи ДСП на деталі і випиляєте їх ножівкою або лобзиком, додаючи по 3-4 мм на лінію розпилу до кожного виміру. Деталі з дугоподібними округлими краями спочатку випилюють у вигляді прямокутників, а потім перенесіть лінію скругления на край деталі за допомогою кальки і випиляєте акуратно ножівкою дугу.
3
Переконайтеся, що торці перпендикулярні площинам деталей, і що вони вийшли рівними. Всі деталі, якщо ви використовуєте неламіновані ДСП, необхідно отшкуріть - приклейте дрібну наждачний папір на брусок дерева і кілька разів поспіль відшліфуйте поверхню. Після підготовки поверхні ДСП, намітьте місця для отворів і просвердлите їх. Всі отвори повинні розташовуватися не ближче 40 мм до краю деталі. Діаметр свердла для отворів вибирайте в залежності від діаметра шкантів.
4
Якщо ви збираєте тумбочку з ламінованого ДСП, готувати поверхню не потрібно; якщо ж ви берете звичайний ДСП, додатково оклейте деталі тумбочки ватманом за допомогою клею ПВА, а потім пофарбуйте ватман декількома шарами чорної фарби. Торці деталей оклейте спеціальної ламінованої кромочної стрічкою, яку можна знайти в магазинах будматеріалів і меблевої фурнітури. Така стрічка приклеюється до деталей за допомогою праски через папір. Залакіруйте поверхню деталей.
5
Після того як всі деталі будуть готові, прочистите отвори в деталях і переходите безпосередньо до збірки - скріпіть деталі за допомогою шкантів і столярного клею. Використовуйте також для зборки меблеві шурупи. Встановивши бічні стінки, дно і верхню частину тумбочки, закріпіть деталі ззаду, встановивши спинку.
6
Промерьте всі кути - вони повинні складати рівно 90 градусів. На дні тумбочки по кутах прикріпіть чотири меблевих коліщатка.
7
В попередньо просвердлені зсередини тумбочки отвори вставте кріплення для поличок, а також прикрутіть до стінок петлі для дверцят. Встановіть скляні полички і дверки з ручками. Задекоріруйте тумбочку оздоблювальним профілем. Тумба під телеапаратуру готова.