Як зробити своїми руками матрьошку.

Матрьошка - традиційна російська лялька, яка здавна асоціюється з російським народним промислом, і матрьошок на будь-який смак можна знайти сьогодні в будь-якому сувенірному магазині. Можна виготовити матрьошку власними руками - така іграшка стане для вас особливо цінною, і ви зможете зробити незвичайний і оригінальний подарунок друзям і близьким. Виготовити матрьошку вручну можна в декількох техніках.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили ліпити матрьошку з глини, візьміть скульптурну глину і спеціально виготовлений картонний шаблон, за допомогою якого ви отримаєте рівні боки у матрьошки. Виріб з глини встановіть на гончарний круг, призначте до заготівлі картонний шаблон і починайте повертати коло. Таким чином, нерівності згладяться шаблоном, і вам залишиться тільки заповнити зайві западини глиною.
2
Точно так само можна виготовити матрьошку з простого або скульптурного пластиліну. Для зручності розпису готової матрьошки використовуйте тальк або крохмаль. Нанесіть порошок на глину або пластилін, а потім покрийте матрьошку водоемульсійною фарбою. Поверх водоемульсійною фарби нанесіть розпис акрилом.
3
Також матрьошку можна виготовити в техніці пап'є-маше. Візьміть м'який папір - газетну або пакувальну, і нарвіть її на дрібні шматочки. Потім візьміть предмет, що нагадує формою матрьошку - вазу або глечик - і починайте обклеювати форму шматочками паперу, змащуючи їх клеєм ПВА. Нанесіть кілька шарів паперу, кожен шар промащуючи клеєм. Дочекайтеся повного висихання клею, після чого акуратно зніміть пап'є-маше з форми. Для спрощення завдання ви можете розрізати заготовку на дві частини, а потім склеїти їх. Розрівняйте поверхню матрьошки шпаклівкою і заґрунтуйте її, а потім відшліфуйте дрібною шкуркою.
4
Ще один спосіб зробити матрьошку - це виготовити її на скляній банці. Візьміть скляну баночку підходящого розміру і закрийте її кришкою. Навколо банки сформуйте з пластиліну боки і голову матрьошки, після чого доліпили її форми в описаній вище техніці пап'є-маше. Змастіть форму для матрьошки вазеліном, щоб готова висохла папір добре відставала від форми. Покрийте готову матрьошку лаком.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_MQPdPite9U