Як зруйнувати бетон.

При проведенні будівельних робіт нерідко доводиться руйнувати бетон . Останнім часом стали широко застосовуватися технології, альтернативні вибуховим роботам. Все частіше використовуються хімічні реактиви для статичного розширення бетон а. Перевага розширюють реактивів: відсутність шуму, вібрації і летить сміття при руйнуванні бетон а.
Інструкція
1
Дія розширюють реактивів засноване на хімічних процесах, які протягом 10-12 годин можуть створити необхідні руйнують зусилля. А новітні розробки зменшують цей час до півгодини. Досягається такий ефект за рахунок приєднання до реактиву нагрівального елемента.
2
Науково-дослідні інститути розробили і освоїли впуск невибухової руйнуючого речовини, що представляє собою негорючий і вибухобезпечний порошок, що володіє зусиллям руйнування більше 30 МПа. Для руйнування бетон ного фундаментного блоку в пробурені шпури заливається суміш порошку з водою, після чого відбувається збільшення кристалізації речовини.
3
Внаслідок кристалізації речовини по всій глибині шпуру відбувається перевищення міцності при розтягуванні матеріалу і освіта в бетон е спрямованих тріщин, Застосування речовини, названого НРС-1, забезпечує безшумне і спрямоване руйнування бетон ной конструкції без вібрації і викиду продуктів реакції.
4
Технологія застосування суміші припускає просвердлення в бетон е отворів діаметром до 80 мм з відстанню, що перевищує діаметр отвору в вісім разів. Суміш поміщається в отвір, при цьому кількість реактиву залежить від діаметра. Так, для діаметра отвору 50 мм потрібно 3,3 кг реактиву. Необхідний тиск досягається через добу-дві.
5
З місця демонтажу бетон вих конструкцій лом транспортується на підприємства з виробництва заповнювачів, а отриманий заповнювач знову відправляється на бетон ний завод.