Як розкроїти хутро.

Розкрій хутра відрізняється від розкрою тканин і шкіри. Основна складність полягає в тому, що штучний і натуральне хутро має ворс, який при розрізуванні не повинен бути пошкоджений. Як же правильно кроїти натуральне і штучне хутро?
Вам знадобиться
  • - маркер,
  • - маленькі ножиці з гостро відточеними кінцями лез,
  • - бритвенное лезо або гострий кушнірський ніж.
Інструкція
1
Розсортуйте шкурки з натурального хутра по густоті ворсу, малюнку на хутрі, довжині ворсу. Проведіть підготовчі операції: зволоження, пролежка, расправка.
2
Уважно огляньте хутро. Виділіть за допомогою ручки або маркера на мездре ті місця, де хутро має залисини, дірки. Підніміть шкурку напроти джерела світла, щоб виявити всі дрібні дірочки.
3
Розкладіть на столі шкурки хутром вниз. Хутро не можна кроїти, складаючи як тканина в декілька шарів. Якщо у вас кілька шматочків викладіть їх все таким чином, щоб хутро лежав в одному напрямку. Довговорсове штучний і натуральне хутро кроять так, щоб ворс на виробі був направлений вниз.
4
Розкладіть лекала на хутрі таким чином, щоб місця з браком не потрапили на викрійку. Пам'ятайте, що якщо хутро плямистий, то плями краще розташовувати на викрійці симетрично. Після викладення лекал варто ще раз привернути хутро ворсом до себе і уважно подивитися, як будуть виглядати поряд сточуємо деталі.
5
Обведіть деталі. Припуски на шви в хутрі роблять зовсім маленькими. Якщо деталі будуть сточуватися встик, припусков не роблять.
6
Візьміть маленькі ножиці з тонкими лезами або бритвенное лезо і починайте акуратно прорізати мездру на вазі. Для цього лівою рукою тримайте шкурку, а правою акуратно прорізайте кожевую тканину. Вам необхідно різати тільки шкіру або ткану основу (в штучному хутрі), а хутро просто розділяти не розрізаючи.
7
Після розкрою парні деталі складіть хутром всередину. Весь випав ворс видаліть. Голки і шпильки (якщо ви ними користувалися) видаліть з хутра .
Зверніть увагу
При розкрої натурального хутра людям з алергією на шерсть краще не перебувати в приміщенні.
Корисна порада
Під час крою і подальшого розкладання викроєних деталей намагайтеся не заламувати ворс.