Як зробити своїми руками бабу ягу.

Хто сказав, що іграшки - це тільки для дітей? Фігурки казкових персонажів та ляльок прикрасять будь-який інтер'єр. Дивлячись на вас загадковим і розуміючим поглядом з книжкових полиць, шаф і диванів, вони піднімуть настрій в хвилини зневіри, повертаючи вас в дитинство. Ви можете зробити самі і поселити у себе в кімнаті така істота, наприклад, Бабу Ягу. Зробіть ляльку, поєднуючи дві техніки: ліплення з солоного тіста і техніку м'якої іграшки.
Вам знадобиться
 • - Солоне тісто,
 • - фольга,
 • - маленька пластикова пляшка,
 • - тканина для деталей тулуба,
 • - синтепон або вата,
 • - фарби (гуаш, акрил),
 • - тонка пензлик,
 • - прозорий лак,
 • - тканина для одягу: мішковина, ситець одного забарвлення для хусточки і фартуха,
 • - пакля, або муліне, або товсті нитки,
 • - клей.
Інструкція
1
Для солоного тіста візьміть стакан муки, півсклянки солі «Екстра», 125 мл води, по 2 ст. ложки шпалерного клею і рослинного масла. Розмішайте борошно з сіллю, розчиніть шпалерний клей у воді, додайте поступово в борошно розчин клею і масло, ретельно вимісити. Помістіть тісто в целофановому пакеті і покладіть в холодильник хоча б на півгодини.
2
Сшейте деталі для тулуба (рівно по діаметру пляшки), рук і ніг (без кистей і ступень). Руки і ноги набийте ватою або синтепоном, пришийте до «порожнього» тулубу, вставте в тіло пляшку, приклеюючи тканину біля горлечка.
3
З фольги зробіть кульку підходящого розміру, обклейте його тестом - це буде голова. Створіть особа Яги так, як ви його собі уявляєте.
4
Для кистей рук скачайте ковбаску, пріплюсніте її з одного кінця, на приплющена кінці ножиком виріжте пальчики. Можна вирізати тільки великий, інші намітити. Для ступень зліпіть будь-яке взуття, від витончених туфельок до постолів.
5
Голову прикріпіть до шийки, обмажте його тестом - це буде шия. Покладіть заготовку кисті і ступні на фольгу і сушіть на сонці 4-5 днів.
6
За цей час зшийте одяг: сарафан (з довгим рукавом) з мішковини, фартух і хустку.
7
Після просушки намалюйте Язі особа, приклейте волосся, а також кисті та ступні. Покрийте всі деталі з тіста лаком. Все ще раз просушіть.
8
Одягніть вашу Бабу Ягу. Пов'яжіть хустинку. Можна додати прикраси у вигляді бус з бісеру, додати ще один хустку на плечі, зшити жилет. Лялька готова.
Баба Яга - втілення дрімучого російського лісу. Вона знаходиться на кордоні двох половин: Життя і Смерті, Добра і Зла, Світла і Темряви. Де добро - ліс білий, а там, де зло - він чорний. На боці добра - сонце, як символ життя, а на стороні зла - місяць, символ ночі і смерті. Клубок в руці у що задумалася Баби Яги - це символ Яги-дарувальниці. Часто клубком вона допомагає знайти героям шлях до розгадки. Наприклад, Івану-царевичу вона допомагала відшукати лігво Кощія Безсмертного. А вид її задумливий тому, що вона вирішує, кому допомагати, а кого в грубку садити.
Вам знадобиться
 • Шишка, пластилін, хустку, тканину, папір.
Інструкція
1
Візьміть пластиковий або картонний стаканчик - це буде ступа. Гілочками зробіть її схожою на казкову за допомогою клею або пластиліну. Мітлу можна зробити з гілочки або соломинки, прив'язавши нитками до одного кінця кілька хвоїнок з сосни.
2
Далі знайдіть соснову шишку з хвостиком, візьміть кілька ниток для в'язання та укладіть між лусочками - це голова Баби Яги.
3
Хусткою може стати шматочок тканини. Очі намалюйте на папері і приклейте, руками нехай будуть гілочки.
4
Голову і руки прикріпіть на ялинової шишки пластиліном - це тулуб.
5
На дно ступи покладіть папір, щоб Бабу Ягу було видно, і посадіть її в ступу, приклеївши до рук мітлу.