Як зробити літаючу модель літака. Як зробити самому іграшковий літак з мотором.

Кожну людину хоч раз в житті відвідує думка про політ. На жаль, мрію не завжди вдається здійснити в реальності. А от зробити своїми руками керовану літаючу модель літака по силам практично кожному, хто вміє тримати інструмент. Відчуйте себе за штурвалом справжнього літака.
Інструкція
1
Ви цілком можете виготовити діючу мініатюрну модель літака, призначену для польотів у великій кімнаті, в актовому залі або обширному офісному приміщенні. Управління модель ю здійснюється за допомогою датчика на інфрачервоних діодах, тому пустити свій літак в політ по вулиці вам вдасться хіба що в похмуру погоду або після заходу сонця.
2
Управління модель ю здійснюється по двох каналах - за допомогою керма напряму і за допомогою регулювання числа обертів двигуна. Простота пристрою, на жаль, визначає невисоку живучість літака: вистачить його на пару тижнів, дуже вже вона квола і може зламатися від ударів об стіни або меблі. Але ніхто не заважає потім на тій же базі з моторчика, приймача і пульта управління змайструвати нову модель .
3
Виготовити передавач і приймач своїми силами може бути важко, тому використовуйте готовий комплект, взятий з мініатюрною машинки з радіоуправлінням.
4
Саму модель радіокерованого літака виготовте зі звичайної стельової плитки товщиною 4 мм. Фюзеляж буде плоским. З такої ж плитки виготовте крило і хвостове оперення. Різання плитки зручно виробляти нагрітої ніхромового дротом.
5
Крило зробіть V-подібної форми, щоб модель могла сама стабілізуватися в польоті.
6
При використанні двох моторчиков повороти в сторони здійснюються за рахунок різниці тяги двигунів. Для управління одномоторним літаком використовується актуатор (такий пристрій повертає передню вісь іграшкового автомобіля). Подивіться, як влаштовано управління машинкою і закріпіть кермування таким же чином.
7
Для збільшення розміру гвинта скористайтеся редуктором, який можна зробити з шестірнею від іграшок, будильника або старого принтера. Редуктор може бути і ремінним.
8
Двигун встановлюється так, щоб вісь його була трохи скошена вгору. Така установка дозволяє на повному газу тягнути модель вгору. Політ по прямій лінії виконується на середньому газу. Акумулятором моделі служитиме потужний конденсатор.
9
Якщо для управління використовується інфрачервона зв'язок, то приймач має бути видно при польоті моделі. При використанні радіоуправління антену розташуйте знизу крила літака.
10
Перед першим польотом позапускайте авіа модель без мотора - легко штовхніть її під кутом 10 градусів до горизонту. Модель повинна рівно планувати. Якщо політ ступінчастий, сместите центр тяжіння вперед, якщо ж літак пікірує, посуньте центр ваги до хвоста. Тепер можете ставити моторчик і приступати до першого демонстраційного польоту.