Як продати квартиру без ріелтора.

Продаж і купівля нерухомості - найбільш складні, важливі й дорогі угоди, які здійснюються громадянами. Саме тому свої послуги ріелторські агентства оцінюють так високо.

Однак упоратися з продажем або купівлею житла можна і самому, якщо ретельно вивчити чинні законодавчі акти і зібрати докладну інформацію про проведення операцій з купівлі-продажу нерухомості.

Чи потрібен ріелтор для продажу квартири

Найчастіше до послуг посередників звертаються люди, які не знають, що потрібно зробити, щоб правильно продати квартиру без ріелтора. Продавці та покупці житла вважають, що звернувшись в агентство, вони застрахують себе від недобросовісних громадян та ситуацій, коли операція з нерухомістю може бути оголошена недійсною. Насправді ріелтор - всього лише посередник в угоді і вся відповідальність лежить на продавця і покупця. Захистити себе від шахрая може будь-яка людина, що знає, які документи потрібно зібрати і на що звернути увагу.

Пошук покупців

Щоб знайти покупця слід використовувати всі доступні способи: розмістити рекламу в газеті безкоштовних оголошень, розклеїти паперові оголошення на зупинках і спеціальних дошках на вулиці, розмістити повідомлення в інтернеті. Якщо вікна квартири виходять на проїжджу частину, можна розмістити інформацію про продаж на вікнах. У разі продажу дорогої нерухомості рекомендується супроводжувати оголошення фотографіями.

Як продати квартиру без посередника

Щоб правильно продати квартиру без ріелтора, потрібно спочатку цю квартиру оцінити. Для цього можна вивчити існуючий ринок нерухомості. Оптимальна ціна на житло в умовах зниження попиту - середня на ринку нерухомості з аналогічними параметрами. В умовах високого попиту ціну можна кілька завищити. Якщо ж продати квартиру потрібно терміново, то ціна повинна бути нижче среднериночной.Пакет документів, який буде потрібно для здійснення угоди, слід підготувати заздалегідь і, при необхідності, актуалізувати. Наприклад, технічні документи на квартиру (тобто документи БТІ) краще оновити. Якщо в квартирі була перепланування, то вона повинна бути узаконена. Правовстановлюючі документи, відмінні від свідоцтва про право власності, рекомендується зареєструвати. Якщо квартира знаходиться у спільній власності або в ній зареєстровано кілька людей, то необхідно отримати згоду на операцію від всіх власників і мешканців. Якщо в квартирі зареєстрований дитина, то потрібно отримати дозвіл на продаж житла в органах опіки. Можуть знадобитися і інші документи, в залежності від конкретної сітуаціі.Следует також обговорити з покупцем порядок передачі задатку і основної суми. Найкраще скористатися рахунком або осередком в банку. Порядок грошових розрахунків слід прописати в договорі купівлі-продажу. Сам договір повинен бути зареєстрований відповідним органом.