Як зробити опалення в дерев'яному будинку.

Дерев'яний будинок найбільш сприятливий для проживання людини, оскільки володіє рядом переваг. Часто люди в наші дні замовляють будівництво дерев'яного будинку або купують вже готове житло, оснащуючи його всім необхідним по своєму смаку. Для комфортного проживання дерев'яний будинок повинен бути обладнаний системами вентиляції і кондиціонування, а також опалювальною системою.
Інструкція
1
Зрозуміло, особливої уваги заслуговує опалення дерев'яного будинку. Варіантів пристрою опалювальної системи може бути безліч. Один з найпоширеніших - установка каміна з витяжкою. При цьому число камінів в домі може бути різним: від одного до декількох. Тут важливо правильно організувати опалення , інакше взимку в домі може бути холодно.
2
Рекомендується встановити камін посередині дерев'яного будинку, щоб тепло від нього поширювалося тільки всередині приміщення, а не зігрівало зовнішні стіни будівлі. При декількох камінів слід розташувати їх так, щоб вони стояли «спиною» один до одного в суміжних приміщеннях. Таке розташування нагрівальних пристроїв полегшить установку димоходу, адже знадобиться всього одна труба. При багатоповерхової компонуванні приміщень в дерев'яному домі можна на першому поверсі поставити звичайну піч, а поверхом вище розмістити камін, розташований прямо над піччю.
3
Планувати організацію опалювально системи дерев'яного будинку слід ще на етапі проектування житла. У вже відбудованому домі встановлювати опалення складніше і дорожче. З опалення м повинна бути узгоджена система вентиляції приміщень. При наявності бревенчатой конструкції будівлі канали вентиляційної системи можна монтувати прямо в підлозі або по стінах.
4
Ще один з варіантів пристрою опалювальної системи в дерев'яному домі - так звані «теплі підлоги». Можливо, що для цього доведеться встановлювати спеціальний нагрівач для води, але при цьому буде досягнутий рівномірний рівень температури у всіх приміщеннях. Тому «тепла підлога» може стати хорошою альтернативою каміну або пічної системі опалення.