Як зробити полку кутову. Як прикріпити окуратно полку кутову.

Часто кути в квартирі використовуються нераціонально, а адже ці місця ідеально підходять для полиць. Кутові стелажі і шафки можна купити в готовому вигляді, а можна зробити своїми руками. Округла форма полиць дозволяє врівноважити гострий кут і більш ефективно використовувати місце в квартирі.
Вам знадобиться
  • Плита МДФ, електролобзик, дискова фреза, саморізи, мотузка, металева лінійка, олівець
Інструкція
1
Виготовити кутову полку для невеликий за розмірами ванної кімнати можна з деревоволокнистих плит середньої щільності (МДФ).
2
Древесноволокнистая плита продається у формі прямокутних аркушів, а нам потрібно полиці круглої форми. Відміряйте від кута уздовж стіни необхідну глибину нижньої полиці. Подвійте цю величину, додайте 50 мм на обрізку і ви отримаєте необхідний розмір сторони листа.
3
Для виготовлення закруглених країв полиць може знадобитися фрезерний верстат. Для початку рекомендується попрактикуватися на обрізках МДФ. Після тренування можна приступати до виготовлення кутовий полки.
4
До одного кінця мотузки прив'яжіть олівець, а інший кінець прикріпіть до аркуша МДФ. Накресліть коло. Радіус кола дорівнюватиме розміру полки. Орієнтовна довжина мотузки 40 см.
5
Розділіть коло на сектори за допомогою металевої лінійки. Сектори послужать для боковин і полиць стелажа. Важливо, щоб їх розміри виявилися однаковими.
6
За допомогою лобзика виріжте з плити коло по лінії. Ножівка не дасть акуратною і точною лінії. При різанні МДФ користуйтеся респіратором, щоб уникнути попадання тирси і пилу в дихальні шляхи.
7
Тепер розріжте коло на чотири рівних сектора. На одному з секторів за допомогою олівця і мотузки накресліть коло меншого радіусу. Це буде найменша полку. Її також виріжте лобзиком.
8
Для отримання фігурної обробки обробіть дискової фрезою закруглені торці секторів. Фрезу до країв не доводите, для отримання хорошої обробки ці ділянки мають бути прямокутними.
9
З'єднайте між собою три великі секції полки. Для цього буде потрібно просвердлити отвори. Шурупи будуть проходити через першу секцію на третину довжини в наступну секцію. Шурупи угвинтите із зворотного боку секцій, щоб вони не були видні.
10
Тепер виконайте отвори для шурупів, які будуть кріпити найменшу секцію, і прикріпіть її шурупами в якості другої полки. Положення полиць перевіряйте за рівнем.
11
Після закінчення складання пофарбуйте стелаж, вибравши колір, що поєднується з кольором інтер'єру приміщення. Кріпити таку полку до стіни потрібно за допомогою звичайних шурупів, вворачивают в дерев'яні пробки.