Як зробити лебедя в модульному орігамі.

Техніка модульного орігамі досить складна і передбачає виготовлення фігурки за досить велику кількість часу. Наприклад, лебідь в техніці орігамі зажадає значних зусиль від його виконавця, але зате стане і красивим прикрасою вашого будинку, і прекрасним подарунком.
Вам знадобиться
  • Вам буде потрібно багато якісної кольорового паперу і клей.
Інструкція
1
Фігурка складається з великої кількості однакових елементів (модулів). На один модуль потрібно один аркуш паперу. Потім модулі вкладаються один в одного. Візьміть паперовий прямокутник з пропорціями 1: 1,5. Такий прямокутник можна зробити, розділивши лист А4 на чотири або вісім рівних частин, в залежності від того, якого розміру ви хочете зробити лебедя.
2
Складіть трикутний модуль. Це можна зробити так: покладіть прямокутник тильною стороною до себе і зігніть навпіл.
3
Потім зігніть і розігніть, щоб стала зрозумілою лінія середини.
4
Зігніть краю до середини і переверніть базову заготовку.
5
Загніть куточки.
6
Підніміть краю вгору.
7
Складіть трикутник.
8
У получившегося базового модуля буде два куточка і дві кишеньки.
9
Приклад з'єднання модулів.
10
З'єднайте модулі один з одним. Вам буде потрібно, наприклад, 1 червоний, 136 рожевих, 90 помаранчевих, 60 жовтих, 78 зелених, 39 блакитних, 36 синіх, 19 фіолетових.
11
Візьміть три заготовки рожевого кольору і вкладіть куточки перших двох заготовок в дві кишеньки третьої заготовки.
12
Ще два модуля приєднаєте таким же способом до першої групи. Так збирається перше кільце. Воно складатиметься з двох рядів, кожен з яких, в свою чергу, збирається з 30 модулів. «В'яжіть» кільце по ланцюжку, і останньою заготівлею замкніть кінці ланцюжка.
13
З 30 помаранчевих заготовок «вивяжіте» третій ряд, вкладайте модулі в шаховому порядку.
14
Таким же чином зробіть четвертий і п'ятий ряди, що складаються з 30 помаранчевих модулів.
15
Потім акуратно візьміть заготовку за краї і зробіть рух, начебто збираєтеся вивернути все кільце навиворіт. Вийде ось така форма, як на малюнку.
16
«вивяжіте» шостий ряд, що складається з 30 жовтих заготовок. Але тепер надягайте модулі зверху.
17
З сьомого ряду починають «будуватися» крила. Намітьте сторону, де ви хочете розташувати голову лебедя. Виберіть одну пару заготовок від двох сусідніх модулів - на цьому місці буде прикріплена шия. По обидва боки від цієї пари заготовок зробіть по одному ряду з 12 жовтих модулів. Сьомий ряд складе 24 модуля і матиме два проміжки.
18
Продовжуйте нарощувати крила, кожен наступний ряд зменшуйте на один модуль. Восьмий ряд буде складатися з 22 зелених модулів (два рази по 11), 9 ряд з 20 зелених, 10 ряд з 18 зелених, 11 ряд з 16 блакитних, 12 ряд з 14 блакитних, 13 ряд з 12 синіх, 14 ряд з 10 синіх , 15 ряд з 8 синіх, 16 ряд з 6 фіолетових, 17 ряд з 4 фіолетових, 18 ряд з 2 фіолетових модулів. Крила виконані.
19
Зробіть хвостик, для цього зберіть з модулів п'ять рядів. Точно так же зменшуйте кількість заготовок на одну в кожному ряду. На хвостик вам будуть потрібні 12 зелених і 3 блакитних модуля.
20
Для того щоб скласти шию, заготовки потрібно вкладати інакше - вставляйте два куточка одного модуля в дві кишеньки іншого.
21
Приробити до заготівлі червоного кольору 7 фіолетових. Намагайтеся відразу ж надавати шиї потрібний вигин. Потім прикріпіть 6 синіх, 6 блакитних, 6 зелених і 6 жовтих заготовок.
22
Зміцніть шию на двох куточках між крилами. Для краси і природності прикріпіть деталі - очі і бантик.
23
Сконструюйте підставку з двох кілець - 36 і 40 модулів. З'єднуйте модулі за тим же принципом, як і у випадку з шиєю.
24
Ваш лебідь в техніці модульного орігамі готовий.
Корисна порада
На ваш розсуд кільця можна склеїти і лебедя для стійкості приклеїти до підставці. Якщо ви не хочете, щоб дзьоб у лебедя був роздвоєним, склейте між собою куточки червоного модуля; Фігурка стоїть витраченого часу і зусиль - готовий лебідь дуже гарний.
Лебідь - важлива, віддана, шляхетна птах. Безліч відомих художників, захоплених красою і граціозністю лебедів, зобразили їх на своїх картинах. Багато великі письменники і поети, вихваляючи чистоту цих птахів, присвятили їм свої твори. Величезна кількість пісень заспівано талановитими співаками про лебедів. За допомогою японської техніки орігамі будь, вражений лебединим зачаруванням, може зробити фігурку цього птаха з паперу, не виходячи з дому.
Інструкція
1
Для створення лебедя-орігамі знадобиться всього лише чистий білий квадратний аркуш паперу і нічого більше.
2
Приготований квадрат паперу слід зігнути так, щоб вийшов трикутник. На розгорнутій заготівлі залишається помітна лінія згину, по якій можна посильніше поводити нігтем, щоб вона не розгладилася. До цієї діагоналі слід зігнути дві суміжні сторони початкового квадрата.
3
Тепер ліву і праву частини вийшла фігури потрібно зігнути і з'єднати у центрального згину.
4
По центральному згину потрібно скласти фігуру майбутнього лебедя навпіл і з силою зафіксувати згин.
5
Гострий кінець вийшла заготовки необхідно відігнути вправо. Це буде шия майбутнього лебедя-орігамі. Шия паперової птиці повинна бути паралельна лінії її хвоста.
6
Тепер шию потрібно відігнути назад. Залишається заготовка у вигляді гострого трикутника.
7
Далі, розсунувши нижні краї, по намічених згинах слід вивернути шию паперової птаху-орігамі навиворіт.
8
Потім потрібно загнути шию птиці вперед, сильно розгладити і розігнути назад.
9
Верхній кінець шиї слід вивернути навиворіт так, як колись була вивернута сама шия. Цей трикутник стане головою і дзьобом лебедя.
10
Далі потрібно розігнути фігуру. Вийде подобу вузького повітряного змія. Гострий кінець його слід загнути до точки з'єднання двох діагональних згинів. Частина отриманого трикутника відігнути у зворотний бік. Знову зібрати тіло лебедя за старими згинах.
11
Голову лебедя-орігамі слід акуратно зігнути. Частину голови з дзьобом потрібно відвести на сусідню область фігури, ближню до шиї. Голова, дзьоб, шия і тіло лебедя готові.
12
Завершальний етап складання лебедя-орігамі - це хвостик. Його потрібно акуратно увігнуті в задню частину тіла птаха. Величний лебідь з паперу готовий.