Як зробити монокль.

Монокль - це не тільки оптичний прилад, який носили на ланцюжку і вставляли в око, щоб щось розглянути. Сьогодні якщо мова заходить про моноклі, то мається на увазі об'єктив для фотоапарата, що дає цікаві ефекти. Фактично, всі ефекти від монокля - це те, від чого виробники об'єктивів прагнуть позбутися всіма силами - дисторсия, всі види аберацій та інші. Але всі разом вони дають вкрай цікаве зображення. Виготовити монокль самостійно зможе кожен фотолюбитель.
Вам знадобиться
  • об'єктив Геліос 44-2, перехідник М42 на байонет
Інструкція
1
Найпростіше зробити монокль, використовуючи об'єктив Геліос 44-2 на М42. Цей об'єктив є штатним для фотоапаратів Зеніт, але на що б ви не знімали, для М42 є перехідники, так що використовувати отриманий монокль можна буде на будь-якій камері. Геліос 44-2 є найбільш зручним для створення монокля з усіх об'єктивів серії Геліос 44. До того ж, на барахолках його можна досить часто зустріти, він дуже доступний і недорогий.
2
Розбирання об'єктива - дуже важливий етап у створенні монокля. Спочатку необхідно зняти заднє контровочной кільце, за допомогою якого закріплені лінзи всередині самого об'єктива. Це можна зробити тонкою шліцьовій викруткою або пінцетом для годин. Сам тубус намагатися розбирати не потрібно.
3
В процесі розбирання першим ділом випаде лінза ззаду об'єктива. Після цього переверніть об'єктив і трохи потрясіть його. Випадуть всі інші лінзи. Постарайтеся не подряпати тубус всередині, так як це вплине на якість одержуваних фотографій.
4
Слідом необхідно розібрати об'єктив з передньої сторони, щоб перевернути лінзу. Можна цього і не робити, тут немає однозначного дозволу. Деякі вважають, що лінзу потрібно перевертати, інші - що ні. На передній частині відкрутіть гайку, на якій написано «Геліос». Ви побачите два кільця, з яких одне контровочной, а друге - втулка.
5
Передня лінза випадає сама собою, потрібно дістати її і вставити навпаки. Потім лінзу слід затиснути контровочной кільцем, а передню частину закрутити назад.
6
Багато рекомендують до одержали монокль зробити зовнішню діафрагму. Для цього підійде лист щільного картону або темного пластика.
Зверніть увагу
На монокль знімають тільки в ручному режимі. Сильні контрасти і перепади викличуть явні оптичні ефекти.