Як вставити скло.

Жодне звичайне вікно не може бути на 100% захищене від пошкоджень. І найчастішою приводом для ремонту вікна стають розбиті стекла, особливо у вікнах з дерев'яними рамами.

Процедура заміни скла у вікні залежить від матеріалу рам. Якщо ви - щасливий володар сучасних пластикових вікон, то для заміни склопакета найкраще звернутися в компанію, яка це вікно встановлювала. Однак, якщо ви володієте певними навичками, то легко можете самостійно замінити скло у вікні ПВХ.

Як вставити скло в пластикове вікно

Щоб правильно вставити скло в пластикове вікно, вам буде потрібно шпатель і спеціальні пластикові прокладки або рихтувальні пластини. Перш за все за допомогою шпателя слід акуратно вийняти розбитий склопакет. Для цього шпателем поддевается один з штапиков, потім під нього з двох сторін вставляються прокладки. З їх допомогою розсуваються пластини для від'єднання штапика від рами і зберігається геометрія пластикової рами. Коли будуть прибрані всі штапики, можна вийняти зіпсований склопакет. Потім видаляються залишки старої ущільнювальної стрічки, і в фальцах вікна закріплюється нова стрічка. Поверх ущільнювача встановлюється новий склопакет, який потім фіксується штапікамі.Для заміни скла в звичайному дерев'яному вікні не потрібно заздалегідь замовляти скло - його можна вирізати самостійно в домашніх умовах. Головне - правильно визначити розмір: готове до установки скло повинне бути на 4 мм менше, ніж передбачене рамою місце. Старе скло виймається з рами, для чого видаляється стара замазка і металевим пластини або гвоздики, закреплявшие штапики. Звільнена від скла рама повинна бути промита і, при необхідності, забарвлена або покрита шаром оліфи.

Як вставити скло в звичайне дерев'яне вікно

Щоб вставити скло правильно в дерев'яну раму, на фальци рами наноситься шар замазки. Потім в отвір акуратно вставляється нове скло, причому замазка повинна рівномірно розподілитися по фальцам. Якщо залишилися зазори, їх потрібно закрити замазкою. Додатково скло фіксується скляними цвяхами, шпильками або штапиками. Кінці шпильок або цвяхів повинні бути закриті шаром замазки. Надлишки замазки обов'язково повинні бути прибрані. Замазка закрашивается тільки після повного висихання. При закріпленні скла штапиками використання замазки необов'язково. Самі штапики кріпляться до рами цвяхами або шурупамі.Правільно вставлене скло - гарантія комфортної температури в приміщенні в будь-який час року. Тому установку великих стекол і склопакетів краще довірити професіоналам.

Вставити розбите віконне скло в просту дерев'яну раму можна своїми силами. Якщо фрамуга знаходиться у важкодоступному місці, то краще за все перед початком роботи зняти її з петель і покласти на горизонтальну поверхню. При зверненні зі склом дотримуйтеся обережності. Чи не кладіть його плазом на підлогу, щоб випадково не наступити. Притуливши скло до стіни, накиньте на нього яскраву ганчірку або газету.
Вам знадобиться
  • - віконне скло;
  • - рулетка;
  • - штапик;
  • - стамеска;
  • - молоток;
  • - силіконовий герметик;
  • - будівельний пістолет;
  • - плоскогубці;
  • - гострий ніж;
  • - ножівка.
Інструкція
1
Одягніть товсті шкіряні або нитяні рукавички. При роботі зі склом необхідно захистити руки від випадкових порізів.
2
Щедро наклейте на тріснути скляну поверхню шматки скотчу, малярської стрічки або ізоляційної стрічки. Розгорніть на підвіконні декілька газетних аркушів, щоб не подряпати фарбу.
3
Тепер вам необхідно зчистити замазку або видалити штапик, залежно від того, яке кріплення у скла в рамі. Замазку соскребите гострим ножем або тонкої викруткою. Щоб видалити її в тих місцях, де вона засохла і затверділа, постукайте по рукоятці ножа або викрутки молотком. Можна розм'якшити замазку гарячим повітрям з фена або паяльником. Гвоздики або шпильки витягнете плоскогубцями. Штапик видаліть, обережно піддягаючи його викруткою або стамескою.
4
Витягніть розбите скло з рами. Попередньо розкладіть на підлозі або на столі газетні листи, в них складіть скляні осколки. Загорніть і винесіть сміття.
5
Зачистіть дерев'яні фальци в віконній рамі до гладкості. Не повинні стирчати уламки цвяхів, стовбурчитися горбки з замазки або дерев'яні задирки. Попрацюйте стамескою, напилком і плоскогубцями.
6
Зніміть розміри для скла. Заміряйте внутрішні величини по очищеним фальцам. Відніміть по 3 мм від кожного розміру. Це необхідно зробити, щоб скло при розширенні не лопнула. Замовте різання скла за вашими розмірами в спеціальній майстерні. Заміряйте, скільки штапика вам знадобиться.
7
Купіть в будівельному магазині штапик і білий або прозорий силіконовий герметик. Якщо ви акуратно витягали штапик при видаленні скла, то можна використовувати старий. При покупці герметика зверніть увагу на інструкцію на упаковці. Віконна рама буде піддаватися великим температурних перепадів, так що силікон повинен бути відповідним. При використанні ущільнювача в тубах вам знадобиться будівельний пістолет. Або купуйте герметик, фасований в шприци, але це невигідно.
8
Напиляєте штапик за розмірами ножівкою з дрібними зубами. Набейте в нього тонкі віконні гвоздики так, щоб при розташуванні в рамі, гвоздики йшли паралельно склу.
9
Промажьте силіконовим герметиком всі фальци. Покладіть на нижню частину рами пару сірників для зазору і встановіть скло. Акуратно притисніть його до рами з усіх боків, витягнете сірники.
10
Прибейте штапик.
Корисна порада
Штапик необхідно покрити фарбою. Це можна зробити до установки його в раму або під час повного фарбування вікна.